Srebro za dvosed U23 na 500 m na EP u Baskovu

Mlađi seniori Simo Boltić i Stefan Vekić osvojili su SREBRNU medalju u dvosedu na 500 metara na Šampionatu Evrope za juniore i mlađe seniore u rumunskom Baskovu! Boltić i Vekić do medalje su stigli za 1 minut 29 sekundi i 707 hiljadita dela.

Zlato je pripalo Olegu Gusevu i Vladislavu Blincovu iz Rusije (01:29.072), dok je bronzanu medalju osvojila posada Češke, Tomas Veseli i Jakub Zavrel (01:30.048).

To je prva medalja za Srbiju u konkurenciji mlađih seniora na ovogodišnjem Prvenstvu Evrope, a ukupno druga danas, pošto je prethodno juniorka Marija Dostanić osvojila bronzu u jednosedu na 500 metara.

Srpski juniorski ženski četverosed: Marija Dostanić, Zorana Bugarski, Ivana Janić, Biljana Relić osvojio je 4. mesto u finalu na 500 metara. Zlato je pripalo posadi Rusije, srebro Danskoj, a bronza Poljskoj.