Sigurnom igrom do novih bodova

Sigurnom igrom do novih bodova Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su lakše od očekivanog, u utakmici 14-og kola Super B lige za muškarce savladali ekipu „Hajduk Veljko“ iz Prokuplja rezultatom 33-25, poluvreme 16-11 i tako napravili odličnu uvertiru pred derbi sezone u Leskovcu.

Negotinci su u prošlosti često znali da propisno namuče ekipu Radničkog, no ovog puta su uspeli da budu u egalu do 12-og minuta i rezultata 5-5. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim. Probali su gosti na sve načine da ostanu konkurentni, ali im nije polazilo za rukom. Impresivan je podatak da je golman Nenad Lekić u prvom poluvremenu odbranio čak 14 protivničkih šuteva, što je ulilo dodatnu snagu i sigurnost domaćinu da na odmor ode prednošću 16-11.

Nastavio je Lekić i u drugom poluvremenu u istom stilu, sevale su asistencije Nemanje Vukovića koji je razigrao celu ekipu i već u 38-om minutu na semaforu je stajalo 22-13 pogotkom Stanojeva. Održavao je Radnički visoku prednost tokom drugog dela igre sve do pred kraj kada je stručni štab ukazao šansu i igračima sa klupe, pa je krajnji rezultat 33-25 može se reći i povoljan za goste. Vredno je napomenuti da je ovacije publike izazvao odbranjeni sedmerac 16-to godišnjeg Strahinje Đerića.

Ovom pobedom Radnički je zadržao lidersko mesto na tabeli.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili  Nemanja Vuković sa 8 golova a po 5 su dodali Bojan Tomić i Stefan Stanojev dok je kod gostiju prednjačio Aleksandar Ćirić sa 8 pogodaka.

Igrač utakmice : Nemanja Vuković

RK Radnički 1964 – RK Hajduk Veljko: 33-25 (16-11)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 200
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Radnički 5 (5), Hajduk Veljko 5 (2)
Isključenja: Radnički 14 min, Hajduk Veljko  16 min

Radnički 1964 :  Blagojević , V.Stevanović 3, Ristić 2, Mutavdžić 1  , Lekić ( 22 odbrane,sedmerac ) , Dobrosavljević 2, Petrović , Vuković 8, Knežević, M.Stevanović 2, , Stanojev 5, Bogdanović 3, Đerić ( 1 sedmerac ), Tomić 5, Janićijević , Mrvović 2.

Hajduk Veljko :   Vučak, Kerkez, Stevanović, Ranđelović 2, Stojanović ( 11 odbrana), Genčić 2, Kojić 5, Petrović 1, Ćirić 8, Ilić , Laović 7, Starčević.

Narednog vikenda, u okviru 15-og kola, će se odigrati derbi sezone u Leskovcu, gde će domaća Dubočica ugostiti Radnički.

Datum: 10.03.2019. Autor: R64 media team