Radnički nadmoćan u duelu sa komšijama

Radnički nadmoćan u duelu sa komšijama Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su lakše nego što se očekivalo, u okviru 9. kola Super B lige savladali ekipu „Lokomotive“ na gostujućem terenu rezultatom 34-22, poluvreme 16-11.

Početak utakmice je protekao kao i što se očekivalo, tvrdo i agresivno u odbrani gde se domaćin bolje snašao i golom Zlatkovića došao do prve prednosti (4-2; 11. min). Radnički uspostavlja ravnotežu i naredni period protiče u rezultatskoj klackalici sve do 20-og minuta i rezultata 9-9, a od tog trenutka na terenu je postojao samo gostujući tim. Nakon direktnog crvenog kartona u 26-om minutu Jovanovića zbog grubog faula, Kragujevčani podižu ritam igre i na odmor odlaze vođstvom 16-11.

Probali su domaći igrači početkom drugog dela da smanje prednost Radničkog, ali je sve ostalo na pokušaju. Igrači Radničkog su zagospodarili na parketu hale u Svilajncu i u 43-em minutu golom Janićijevića na semaforu je dvocifrena prednost (15-25). Stručni štab Radničkog je dao šansu svim igračima koji su je obilato iskoristili. Prednost gostiju na mahove je iznosila i 13 golova prednosti, pa krajnji rezultat 22-34 i nije prevelik.

I posle 9-og kola ekipa Radničkog je zadržala prvo mesto na tabeli sa 2 boda prednosti nad najbližim pratiocima.

U redovima domaćina najefikasniji je bio  Ivan Zlatković sa 8 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bio Stefan Stanojev sa 7, a u stopu su ga pratili Vladimir Dobrosavljević, Mihajlo Knežević i Bojan Tomić sa po 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Mihajlo Knežević

RK Lokomotiva - RK Radnički 1964: 22-34 (11-16)

Svilajnac: Hala “Svilajnac”. Gledalaca : 50
Sudije: Nikola Ilić,Ivan Veličković
Sedmerci: Lokomotiva 4(3), Radnički 6 (4)
Isključenja:Lokomotiva 12 min, Radnički  12 min

Lokomotiva:  D.Zlatković, Zurlić 1, Vujanović 2, Pantić, Poskurica 5, Gajić, I.Zlatković 8, Jovanović, Vukadinović 2, Đorđević 2, Bugarčić 1, Simonović, Stojković, Dilić 1.

Radnički 1964 :  Blagojević, Stošić, V.Stevanović 3, Ristić 1, Lekić ( 6 odbrana), Dobrosavljević 6, Petrović ( 15 odbrana), Knežević 6, M.Stevanović, Radenović 2, Stanojev 7, Bogdanović 2, Tomić 6, Janićijević 1.

Utakmicu 10-og kola,poslednju u jesenjem delu pred svojom publikom, Radnički će odigrati u petak 30. novembra protiv ekipe Vranja 1957.

Datum: 26.11.2018. Autor: R64 media team