Dominacija Wild Boarsa i u Pančevu

U premijernom meču 2. kola „Sport Klub” Prve lige Srbije, ekipa „Wild Boars” iz Kragujevca zabeležila je novu pobedu u duelu s pančevačkim „Panthersima”, savladavši ih sa 28 : 0. Prevelik je izgleda bio pritisak na domaću ekipu nakon nevolje koja ih je u oči ovog kola zadesila. Prevelik i prejak je bio i današnji protivnik, pa poput „Indiansa” u prethodnom kolu, ni „Panthersi” nisu uspeli da pronađu put do end-zone Kragujevčana. Susret je otpočeo minutom ćutanja, zbog odavanja počasti tragično nastradalom igraču „Pantera” Marku Pekoviću, koji je pre nedelju dana izgubio život u putu ka treningu. Samo poneki dobar potez, dobar pas ili trčanje, nisu bili dovoljni da se ozbiljnije ugrozi ekipa iz Kragujevca. Bez tečnosti u napadu i povezivanja nekoliko dobrih akcija, te na trenutke prenervozna igra domaćih s puno prekida i kazni, rezultirala je prvim i ubedljivim porazom u tekućoj sezoni. Sa druge strane „Veprovi” nastavljaju po svom. Dominacija u svim segmentima igre, furiozan napad koji brzo napravi razliku i da šansu mlađima i manje iskusnima pred kraj meča, iskopirana je slika iz prethodnog kola, a nula u koloni „primljeni poeni” posle dve utakmice ozbiljno preti njihovim budućim rivalima. Pitanje pobednika rešeno je već u prvoj četvrtini. Amerikanac Gabrijel Čembers vratio je početni kik-of domaćih do samog kraja, a zatim se nadovezao i Džejmi Blant pasom ka Filipu Nedeljkoviću i trčanjem za tačdaun. Do odlaska na veliki odmor Blant je s end-zonom spojio i Milorada Živkovića, a ispostavilo se da je rezultat na poluvremenu (28 : 0) ujedno bio i konačan, jer je drugi deo susreta protekao bez poena. Po četvrtinama: 0 : 21, 0 : 7, 0 : 0, 0 : 0 Kretanje rezultata: 00 : 07 – vraćanje kik-ofa 90 jardi, Gabrijel Čembers; PAT Petar Goić 00 : 14 – pas 29 jardi, Džejmi Blant ka Filipu Nedeljkoviću; PAT Goić 00 : 21 – trčanje 3 jarde, Džejmi Blant; PAT Petar Goić 00 : 28 – pas 15 jardi, Džejmi Blant ka Miloradu Živkoviću; PAT Goić

Nakon vikenda pauze, „Panthersi” će prvi put u istoriji put Inđije, dok će „Wild Boarsi” imati još jednu lepu priliku za nove bodove, i to na svom terenu protiv „Legionara” iz Sremske Mitrovice.

Datum: 11.04.2016. Autor: Slobodan Todorović