Mirosavljevu srebro, Mikecu bronza u Kuvajtu

Nemanja Mirosavljev olimpijac Novog Sada osvojio je srebrnu medalju MK puškom trostav 3 puta 40 metaka,  četvrtog dana „Velike nagrade emira od Kuvajta“, dok je bronza vazdušnim pištoljem pripala  reprezentativcu Policajca Damir Mikecu. U finalu MK puškom trostav gađao je drugi srpski strelac Stevan Pletikosić,  reprezentativac kragujevačkog „Čika Mate“ i zauzeo četvrto mesto.

Mirosavljevu je ovo treća medalja na prestižnom takmičenju u Kuvajtu, jer je osvojio zlato MK puškom 60 metaka ležeći i bronzu vazdušnom puškom. Mikecu je ovo drugi trofej,  jer ima zlato MK pištoljem.

Ukupno u četiri dana, srpski strelci su osvojili sedam medalja. Prvog dana zlatom se okitio Damir Mikec u gađanju MK pištoljem, dok je Nemanja Mirosavljev osvojio bronzu vazdušnom puškom! Drugog dana osvojene su dve zlatne medalje – Andrea Arsović vazdušnom puškom i Nemanja Mirosavljev MK puškom 60 metaka ležeći! Trećeg dana Andrea Arsović je osvojila srebro MK puškom trostav.

Mirosavljev je  ušao u finale kao osmi sa  1.159 krugova (klečeći 389, ležeći 398, stojeći 372) dok je Pletikosić bio sjajan drugi sa 1.169 krugova (390, 398, 381).  Bolji je bio samo Brin iz Norveške sa 1.170 krugova.

Finale je bilo veoma uzbudljivo. Pletikosić je posle 40 metaka bio prvi,  a Mirosavljev peti.   Posle 41. metka, kada je počeo ispadanje, Pletikosić je i dalje vodio, Mirosavljev je držao petu poziciju. Tada je Pletkosić 42. metkom pogodio 8,6 i pao na drugo, a Mirosavljev 10,2  i popeo se na  treće mesto. Mala dekoncentracija Pletokosića u 43. hicu (8,1) bacila ga je na četvrto mesto,  a Mirosavljev je ostao treći iza Mađara Šidija i Slovenca Debeveca.  Mirosavljev je 44. metkom pogodio 9,7, Devevec 8,4  i Novosađanin je otišao u finale finala sa Šidijem, ali sa povelikim  zaostatkom (447,6:443,9) tako da je na kraju, posle 45 metaka pobednik, Mađar Peter  Šidi imao 456,5, „srebrni“ Mirosavljev  453,5 a trećeplasirani  Slovenac Rajmond Debevec 442,8 krugova. Pletikosić na četvrtom mestu imao je 433,6 krugova.

Mikec je pre finala bio  prvi sa odličnim rezultatom do 585 krugova. Drugi je bio Rašid Junusmetov (Kazahstan) sa 581 krugom, dok je treći meč završio Vladimir Isačenko (Kazahstan) sa 580 krugova. Finale je vredeleo 574 kruga.

Mikec je borbu za medalju slabo počeo. Na treće mesto se probio sa 10,1 i 9,3 sedmom i osmom dijabalom. Čuvao je ovu pozciiju, iako mu je za vratom dahtao treći Kazahstanac u finalu Podlesnij (137,9:137,7). Sve je, međutim rešeno 15. i 16. dijabolom: Mikec 10,6 i 9,5, Podlesnij 9,5 i 7,6 i srpskom asu je pripala bronza. O zlatu su odlučivali  Junusmetov i Isačenko. Na kraju je pobedio Junusmetov sa 198,5 krugova, ispred Isačenka 198,5 i Mikeca 177,7.

Poslednjeg dana „VN emira od Kuvajta“ gađaće Andrea Arsović MK puškom 60 metaka ležeći. Organizatori su platili sve troškove za četvoro strelaca i dva trenera Dragana Donevića i Gorana Mikeca.
Datum: 30.01.2015. Autor: Branimir Vasić