Radnički se plasirao u četvrtfinale Kupa

Radnički se plasirao u četvrtfinale Kupa Foto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog su u utakmici pretkola kupa Srbije „Dr. Branislav Pokrajac“ savladali ekipu Novog Pazara rezultatom 33:23, poluvreme 16:15 i tako se plasirali u četvrtfinale našeg najmasovnijeg takmičenja.

Radnički je nedavno savladao ekipu Novog Pazara u jednom od najbitnijih susreta ove sezone. Voljom žreba isti protivnici su se sastali i u pretkolu kupa Srbije. Iako su Pazarci doputovali u oslabljenom sastavu, od samog početka namera im je bila da što skuplje prodaju kožu. Sve do 13. minuta i rezultata 8:8 se vodila neizvesna bitka, kada Kragujevčani blic-krigom za samo četiri minuta pogotkom Vukovića stižu do osetnije prednosti (12:8).

Radnički odbranio trofej u Kupu-grupa Zapad

No uporni i iskusni gosti se nisu predavali i strpljivom igrom, lagano gradeći napade u 29. minutu dolaze do izjednačenja (15:15), uprkos solidne partije mlađanog Strahinje Đerića na golu. Na odmor se ipak odlazi minimalnom prednošću Radničkog 16:15.

Neizvesno je bilo i u prvoj trećini drugog dela igre. Nikako Kragujevčani nisu uspevali da se rezultatski odlepe, pa je čak u 39. minutu, pri rezultatu 20:20 gost imao šansu da u kontranapadu dođe do vođstva, međutim večeras sjajni u drugom poluvremenu, čuvar mreže domaćih Dušan Petrović atraktivno brani svoj gol i taj potez je izgleda ulio dodatnu snagu i dao krila domaćim rukometašima, da od tog trenutka velikom serijom 7:0, u kojoj je prednjačio bombarder Dušan Kasalović sa par razornih šuteva, steknu nenadoknadivu prednost (27:20, 48. min). Do kraja susreta, domaćin je znalački održavao, povećavao prednost i rutinski priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 33:23, overivši vizu za naredni krug takmičenja.

Radnički plasmanom u plej-of ostvario istorijski uspeh

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Miloš Barudžić sa 7 pogodaka, Dušan Kasalović je dodao 6, dok je kod gostiju prednjačio Đorđe Kukić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dušan Kasalović (Radnički)

RK Radnički – RK Novi Pazar: 33:23 (16:15)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca: /
Sudije: Darko Stefanović, Branislav Nenadić
Sedmerci: Radnički 4 (3), Novi Pazar 1 (0)
Isključenja: Radnički 10 min, Novi Pazar 4 min

Radnički: Gemaljević, Vuković 4, Stošić, Prodanović 1, Mutavdžić, Petrović (12 odbrana), Dobrosavljević 1, Kasalović 6, Barudžić 7, Knežević 4, Utvić 4, L. Đerić 1, Stanojev 3, Bogdanović 2, S. Đerić (8 odbrana).

Novi Pazar: Mujčinović 1, Radisavljević 3, Stojanović 4, Dimitrijević 5, Brunčević, Međedović 2, Rakić 2, Kukić 6, Raković (15 odbrana).

Datum: 14.02.2021. Autor: SPD Radnički