Pazovčanke spretnije u triler završnici

Pazovčanke spretnije u triler završnici Foto: RK Radnički

Rukometašice Radničkog nisu uspele da se plasiraju u dalju rundu kupa Srbije, pošto su poražene na svom terenu od ekipe Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 29-31, nakon izvođenja sedmeraca. Meč je u regularnom delu završen nerešenim rezultatom 27-27, poluvreme 13-14.

Početno ispitivanje snaga je trajalo punih 10 minuta, kada svojim četvrtim golom večeras nezaustavljiva Teodora Veličković poravnava rezultat (5-5). Od tog trenutka znatno iskusnije gošće preuzimaju konce igre u svoje ruke i odlaze na 3 gola prednosti (7-10, 14. min), što je bio znak za stručni štab domaćina da zatraži time-out. Prekidom serije Mladosti, Radnički se u par navrata primiče na gol zaostatka, kojim se i završava poluvreme rezultatom 13-14.

Furiozno su krenule domaće rukometašice u drugom delu i serijom 3-0 dolaze do vođstva (16-14, 36. min), no gošće su, predvođene nezaustavljivom Leposavom Glušicom, brzo anuliurale prednost. Odbrambenom taktikom su zatvorile bekove Radničkog, a rezultatsku ravnotežu u tim trenucima održava raspucana Ksenija Peirović. Igralo se gol za gol do samog kraja, kada utakmica ulazi u Hičkokovsku završnicu. Prvo je Amina Hasanović odbranila dva šuta zaredom, ali neiskustvo domaćih igračica u realizacji i par tehničkih grešaka nisu donele rezultatsku prevagu. Mladost u poslednji minut ulazi sa golom prednosti i posedom lopte, no presečenu loptu Ksenija Petrović pretvara u gol i izjednačava rezultat. Na par sekundi do kraja, Glušica ne koristi otvoreni šut i na semaforu ostaje rezultatski egal, 27-27. Po kup pravilima pristupilo se izvođenju sedmeraca, gde su gošće dokazale zrelost i iskustvo i boljim izvođenjem prolaze u narednu rundu kupa Srbije.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Teodora Veličković i Ksenija Petrović sa po 8 postignutih golova, dok je kod gošći prednjačila Leposava Glušica sa  10 pogodaka.

Igrač utakmice : Jovana Stanojević ( Mladost)

RK Radnički  –ŽRK Mladost : 29-31 ( 27-27,13-14)

Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca :250
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci: Radnički 7 (4), Mladost 6 (5)
Isključenja: Radnički 18 min, Mladost 16 min

Radnički  :  Nedeljković , Veličković 8, Srećković, Bjelak 5, Knežević, Blagojević, Hasanović ( 11 odbrana), Vlašković, Mikić ,Savić ( 1 odbrana), K.Petrović 8, Pojužina 2, Stoiljković 5, Stojanac, Todorović, T.Petrović 1.

Mladost :   Petković ( 2 odbrane), Todorović 1, Glušica 10, Gudurić, Potkonjak, Dragosavljević 2, Pavlović, Šuberić, Jovanović 5, Stanojević ( 11 odbrana), Orlović 3, Boner 1, Bogunović 3, Pavlović, Kojčić 5, Zafirović 1.

Narednog vikenda startuje prolećni deo SBRL za žene u kome Radnički ide na noge ekipi Kučeva.

Datum: 20.02.2020. Autor: RK Radnički