Košarkaši Srbije ubedljivi i protiv Portorika na SP

Košarkaši Srbije ubedljivi i protiv Portorika na SP Foto: FIBA

U prvom meču J grupe u Vuhanu, na Svetskom prvenstvu u Kini, Srbija je pružila još jednu sjajnu partiju i više nego ubedljivo savladala Portoriko – 90:47.

Svetsko prvenstvo u košarci za muškarce 2019 održaće se u periodu od 31. avgusta do 15. septembra 2019. godine, u Kini, u organizaciji Košarkaškog saveza Kine i Međunarodne košarkaške federacije (FIBA).

Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u košarci 2019

Dominirali su naši momci svih 40 minuta i atraktivnim rešenjima u napadu oduševljavali nekoliko stotina naših navijača u dvorani u Vuhanu.

Kao što se i očekivalo, naša reprezentacija je ušla u meč vrlo koncentrisano i odgovorno, pa je u 6. minutu, posle tri sjajne asistencije Jovića Marjanoviću i Birčeviću na semaforu pisalo 15:4. Portorikanci su malo došli do daha u finišu prve deonice, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 23:14.

Portorikanci su otvorili drugu četvrtinu trojokom, ali je odmah uzvratio Jokić, pa i Bjelica i Gudurić trojkama i u 15. minutu bilo 36:19. Nastavili su izabranici selektora Aleksandra Đorđevića sa atraktivnim akcijama, a posle trojke Bogdanovića u 18. minutu bilo je „plus 21“ – 43:22, a na poluvremenu 49:26.

U drugom poluvremenu nastavljena je potpuna dominacija Srbije. Ređale su se akcije koje su dizale publiku na noge, pogađali su Jokić, Jović, Simonović, Bjelicva i ostali, pa je u 27. minutu već bilo nedostižnih 67:35. Na kraju trećeg perioda igre, rezultat je bio 71:39.

I u poslednjoj četvrtini rasla je prednost Srbije (77:39 – 34. minut), da bi „plus 40“ bilo četiri i po minuta pre kraja – 83:43, a na kraju i najvećih 90:47.

SRBIJA – PORTORIKO 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8)

Sledeći i poslednji meč u J grupi, poslednji pred četvrtfinale, Srbija igra u nedelju 8. septembra od 14.30 časova u Vuhanu.

Izjave nakon utakmice:

Marko Simonović

Odradili smo sjajan posao, sa odličnom odbranom iz koje su dolazili laki poeni. Za nas je najvažnija naredna utakmica protiv Španije.

Aleksandar Đorđević

Bila je ovo veoma važna utakmica, teška na mnogo načina. Imali smo ozbiljan pristup, ozbiljno igrali do kraja… Nismo dali Portoriku šansu da se vrati. Pristup i ozbiljnost su doprineli ovolikoj razlici. Uštedeli smo jedan trening koji nam je bio dodeljen u terminu koji nam nije odgovarao. Želja i odgovornost, lopta i dalje ide na 30 asistencija. Ovo nije nikakav znak, Portoriko je za svo poštovanje. Mislimo o narednom meču, trudimo se da se pripremimo i oporavimo za sledeću utakmicu.

Koliko je ambijent u dvorani drugačiji u odnosu na Fošan?

Malo, ali se adaptiramo, biće lakše… Odradićemo trening u sali, posle je to što malo fali igračima. Mislim da je igranje u četiri grada dosta naporno. Baš je naporno…. Opet, postoje reprezentacije, nekome je FIBA majka, nekome maćeha…

Kako se pripremate za Španiju?

Nadam se dobro… Imaju neke male fizičke probleme, ali biće spremni protiv nas. Oni su ekipa sa mnogo iskustva, pokupili su sve što su mogli u poslednjih deset godina, uvek su tu negde, puni su medalja, puni znanja i iskustva kako se igraju ovakva takmičenja. Gasol, Rudi, Ljulj, Rubio vode mlađe sa braćom Ernangomez. Ekipa za respekt. (Izvor: KSS)

Datum: 06.09.2019. Autor: KSS