Košarkaši Srbije ubedljivi i protiv Filipina na SP

Košarkaši Srbije ubedljivi i protiv Filipina na SP Foto: KSS

Srbija je bila ubedljiva i u drugom meču D grupe na Svetskom prvenstvu u Kini, pošto je pred punom dvoranom u Fošanu deklasirala Filipine.

Svetsko prvenstvo u košarci za muškarce 2019 održava se u periodu od 31. avgusta do 15. septembra 2019. godine, u Kini, u organizaciji Košarkaškog saveza Kine i Međunarodne košarkaške federacije (FIBA).

Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u košarci 2019

Naš tim je otvorio meč sa 5:0, međutim, Filipinci su odmah pružili otpor, čak i poveli sa 9:7 posle četiri minuta igre. Usledila je serija Srbije 9:0 i u 7. minutu je bilo 16:9. Igrali su naši momci atraktivno, lopta je išla iz ruke u ruku, pa je dva minuta kasnije bilo „plus 14“ – 25:11. Posle trojke Bjelice, na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 28:13.

Nastavila je ekipa selektora Aleksandra Đorđevića nu drugoj četvrtini da melje protivnika, a prednost je rasla. Polsle sjajne akcije Bogdanović - Micić - Jokić i zakucavanja, u 14. minutu je bilo 39:23, a nešto kasnije i 48:28 posle trojke Gudurića. Najvećih 27 poena razlike bilo je u 19. minutu – 57:30, a sa istom razlikom se otišlo na poluvreme – 62:35.

Srbija ubedljiva protiv Angole na startu SP

U trećoj deonici je nastavljena odlična igra Srbije, a prednost je konstantno rasla. Filipinci nisu imali snage ni kvalitet da pruže pravi otpor, a u 23. minutu je bilo “plus 40„ – 75:35, zatim i 91:44 u 27. minutu posle polaganja Micića. Čak 51 poen razlike bilo je u finišu treće četvrtine – 97:46.

Poslednji period igre bio je čista rutina, pošto je Srbija imala oko 50 poena prednosti, a utakmicu je završila sa najvećih „plus 59“ – 126:67.

SRBIJA – FILIPINI 126:67 (28:13, 34:22, 37:13, 27:19)

Kratka istorija FIBA Svetskog prvenstva u košarci

Sledeći, ujedno i poslednji meč u okviru D grupe na SP, Srbija igra u sredu 4. septembra od 13.30 protiv Italije u Fošanu.

Izjave nakon utakmice:

Boban Marjanović

Napredujemo iz večeri u veče. Poštujemo svakog rivala, znamo da nema opuštanja. Ali, igramo dobro i uživamo u ovom trenutku.

Zlatni momci

Aleksandar Đorđević

Dobar pristup, ozbiljan koliko je moguće. To je najvažnije što smo tražili od igrača, odradili su to. Znamo da je treća ključna utakmica, pripremamo se za tu bitku poslednjih dana. Znamo šta nam je činit, svi su u fizičkoj dobroj spremi, čak i Bjelica. To je dobar znak za nas. (Izvor: KSS)

Datum: 02.09.2019. Autor: KSS