Završen Svetski kup u Duisburgu

Završen Svetski kup u Duisburgu Foto: Nebojša Radović

Na Svetskom kupu u Duisburgu u poslepodnevnom programu veslane su trke u mešovitom dvosedu na 500 metara, kao i trke u jednosedima na 5000 metara.

Maraton

U maratonskim disciplinama boje Srbije branili su Kristina Bedeč i Ervin Holpert. Kristina je u ‘maratonu’ stazu izveslala za 22 minuta i 05.742 sekunde, čime je kroz cilj prošla kao šesta. Prva dva mesta osvojile su takmičarke Australije, zlato Alis Barnet (21:45.433), srebro Alisa Bul (21:46.632). Bronzana medalja pripala je Dženifer Igen iz Republike Irske (21:47.336).

Ervin Holpert trku na 5000 metara završio je na 29. mestu, u vremenu 21:43.985. Zlatnu medalju osvojio je Portugalac Fernando Pimenta (19:39.656), srebro je pripalo Nemcu Maksu Hofu (19:40.854) dok se bronzom okitio Joakim Lindberg iz Švedske (19:46.831).

Miks

U eksperimentalnoj disciplini mešovitog dvoseda na 500 metara, na Svetskom kupu u Duisburgu, u dresu Srbije nastupili su Marko Dragosavljević i Milica Starović. Naša mešovita kombinacija, samo desetak minuta posle trka četveraca u kvalifikacijama je zauzela šesto mesto, pošto je stazu izveslala za 1 minut 35 sekundi i 761 hiljaditi deo.

Reprezentacija Srbije vraća se u Beograd gde će posle nekoliko dana odmora nastaviti pripreme za učešće na Evropskim igrama koje će se ove godine održati u Minsku.

Datum: 04.06.2019. Autor: Nebojša Radović