Teže nego očekivano do novih bodova

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 13. kola Super B lige savladali teže nego što se očekivalo ekipu Žitorađe rezultatom 30-29, poluvreme 13-17 i tako nastavili pobednički niz.

Najavljivali su Kragujevčani oprez pred gostovanje u Žitorađi, koja je sasvim druga ekipa kada igra na svom terenu i bili su u pravu. Poveo je domaćin i održavao prednost od jednog do dva gola razlike sve do 20-og minuta i izjednačenja pogotkom Mihajla Kneževića. No, to kao da je bio signal da Žitorađa krene u konkretnije akcije u napadu, razgoropadio se golman Genčić i početkom 29-og minuta na semaforu je ogromnih 5 golova prednosti (16-11). U tim trenucima nije sve funkcionisalo u igri Radničkog, koji ipak na odmor odlazi sa -4 na svom kontu (17-13).

Nije dobro počelo za goste ni u drugom delu. Domaćin ponovo dolazi do plus 5 golom Dušana Ilića u 34-om minutu (19-14). Prenuli su se igrači Radničkog, ali nisu dugo vremena uspevali da spuste razliku ispod 2 gola. Prelomni trenutak se desio pri vođstvu Žitorađe 24-21 (44.min), kada Radnički konačno ubacuje u viši stepen prenosa i počinje da lomi protivnika. U roku od 7 minuta, serijom 6-0, povećanom agresivnošću u odbrani i ubitačnim kontranapadima dolazi pogotkom, večeras nezaustavljivog, Bojana Tomića do 3 razlike u 51-om minutu (24-27). Da nevolja za domaćina bude još veća u tom periodu, razbranio se Dušan Petrović, što je dalo dodatnu sigurnost gostima, koji su uspešno utakmicu priveli kraju minimalnom razlikom 29-30.

Nakon ovog trijumfa, ekipa Radničkog i dalje čvrsto drži prvo mesto na tabeli sa osvojenih 25 bodova.

U redovima domaćina poslovično najefikasniji je bio  Dušan Ilić sa 10 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio Bojan Tomić sa 12 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miloš Genčić

RK Žitorađa –RK Radnički 1964: 29-30 (17-13)

Žitorađa: Hala “Žitorađa”. Gledalaca : 65
Sudije: Ivan Mandić,Nemanja Kovačić
Sedmerci: Žitorađa 6 (3), Radnički 6 (4)
Isključenja: Žitorađa 8 min, Radnički  12 min

Žitorađa :  Tasić, Nisić 1, Ćurčić 3, Bošković, Tasić, Stojanović, D.Ilić 10, Marković, Tašković 5, Genčić ( 17 odbrana), Maljeljvić, M.Ilić 6, Kostić, Veljković 4, Novković.

Radnički 1964  :  Blagojević, V.Stevanović 3, Ristić, Mutavdžić , Lekić ( 1 odbrana,sedmerac), Dobrosavljević 2, Petrović ( 14 odbrana,2 sedmerca), Vuković 2, Knežević 4, M.Stevanović, , Stanojev 4, Bogdanović 3, Đerić, Tomić 12, Janićijević..

Narednog vikenda Radnički će ugostiti ekipu Hajduk Veljka iz Negotina u okviru 14-og  kola Super B lige.

Datum: 04.03.2019. Autor: R64 media team