Radnički silan na vrućem terenu

Radnički silan na vrućem terenu Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 3. kola Super B lige savladali ekipu „Hajduk Veljko“ na vrućem terenu u Negotinu rezultatom 30-27, poluvreme 13-12 i tako napravili značajan iskorak ka ostvarenju zacrtanog cilja.

Derbi ovog kola je opravdao očekivanja. U utakmici punoj naboja prvi deo igre je protekao u rezultatskom egalu. Smenjivale su se ekipe u vođstvu, igralo se čvrsto u odbrani sve do 26-og minuta (10-10) kada igrači Radničkog prave mini-seriju 3-0 i u 29-om minutu golom Bojana Tomića stiču prvu osetniju prednost (10-13). Sa dva brza gola u poslednjem minutu prvog poluvremena Negotinci smanjuju rezultat i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću gostiju 12-13.

Drugi deo igra protiče u istom tonu kao i većina prvog poluvremena sve do 35-og minuta i rezultata 16-16. Ulaskom u igru Mihajla Kneževića, odbrana gostiju dobija na sigurnosti i uz večeras izuzetno raspoloženog Dušana Petrovića gosti prelaze u konstantno vođstvo sve do maksimalnih 5 golova prednosti (22-27; 54.min).Poslednje trzaje i nade rukometaša Hajduk Veljka razbija lucidnim rešenjima i sa dva postignuta gola Nebojša Stošić za treću ovosezonsku pobedu Radničkog konačnim skorom 30-27.

U redovima domaćina najefikasniji su bili  Aleksandar Ćirić sa 8 i Luka Milutinović sa 7 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Bojan Tomić,Dušan Medić i Vladimir Dobrosavljević sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Dušan Petrović

MRK Hajduk Veljko –RK Radnički 1964: 27-30 (12-13)

Negotin: Hala “SC Negotin”. Gledalaca : 200
Sudije: Goran Kovač,Srđan Milosavljević
Sedmerci: Hajduk Veljko 2(2), Radnički 8 (5)
Isključenja: Hajduk Veljko 14 min, Radnički  14 min

Hajduk Veljko : Vučak, Kerkez, Stevanović, Ranđelović, Stojanović, Milutinović 7, Genčić 5, Kojić 3, Miljković, Ćirić 8, Ilić, Jevđenović 2, Stanojčić 2, Lapadatović.

Radnički 1964  :  Blagojević, Stošić 3, V.Stevanović 4, Ristić, Mutavdžić , Lekić, Dobrosavljević 5, Petrović ( 17 odbrana), Knežević, M.Stevanović 4, Radenović, Stanojev 3, Bogdanović 1, Tomić 5, Janićijević, Medić 5.

Narednog vikenda Radnički će u derbiju jesenjeg dela sezone dočekati ekipu Dubočice iz Leskovca u okviru četvrtog kola Super B lige.

Datum: 08.10.2018. Autor: R64 media team