Inđijke prejake za Radnički

Inđijke prejake za Radnički Foto: RK Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su poražene u uvodnom meču Super B lige od ekipe Železničara iz Inđije rezultatom 34-26, poluvreme 15-10.

Iskusne rukometašice Železničara su bolje otvorile utakmicu i stekle početno vođstvo 2-0 golovima večeras odlične Suzane Miličić i tu prednost od 2-3 gola održavale sve do 24-og minuta,kada gošće golom fenomenalne Jasmine Kolak smanjuju na samo gol razlike ( 10-9). Na scenu ponovo stupa Miličićka koja pogotcima i odličnim asistencijama razigrava svoju ekipu koja na poluvreme odlazi vođstvom 15-10.

Drugi deo utakmice nije sjajno krenuo za Radnički. Železničar dolazi do najveće prednosti od 6 golova pogotkom Milice Zubović u 34-om minutu ( 18-12), međutim Kragujevčanke se nisu predavale i u svom prepoznatljivom stilu pojačavaju odbranu i agresivnost, sevnulo je par ubitačnih kontranapada i u 45-om minutu rezultat je glasio 22-21 pogotkom Jovane Blagojević. Još jednom je ekipa Radničkog došla na gol zaostatka (23-22; 46.min), međutim Inđijke u čijim redovima nastupa veliki broj iskusnih superligaških igračica, „isključuju“ iz igre Jasminu Kolak, što uz skraćenu rotaciju gošći i izlazak iz igre Natalije Mikić zbog 3 isključenja donosi prevagu domaćim igračicama koje privode utakmicu kraju, stiče se utisak, prevelikom prednošću za ono što se dešavalo na terenu, rezultatom 34-26.

U redovima domaćina najefikasnije su bile  Milica Zubović sa 10 i Suzana Miličić sa 7 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog prednjačile Jasmina Kolak sa 11 i Milica Đorđević sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Suzana Miličić

ŽRK Železničar –RK Radnički 1964: 34-26(15-10)

Inđija: Hala “Inđija”. Gledalaca : 150
Sudije: Ivan I Bojan Kolavčić
Sedmerci: Železničar 4 (3), Radnički 7 (7)
Isključenja:Železničar 18 min, Radnički  8 min

Železničar :  Žakula, Anjol, Boner 3, Živkov, Đorović 1, Mihailović, Srdanović, Cvijanović 5, Kostić, Lukić 4, Miličić 7, Živanović, Ignjatović 1, Žak, Žigić 3, Zubović 10.

Radnički 1964  :  J.Pojužina ( 7 odbrana),Radosavljević, Srećković, Bjelak 4, Blagojević 1, Hasanović ( 8 odbrana), Anja Vlašković, Mikić 2, Anastasija Vlašković 2, Durlević, Todorović, Petrović, Kolak 11, Radojević, Đorđević 6, Ž.Pojužina.

Narednog vikenda Radnički će gostovati u Kučevu istoimenoj ekipi u okviru drugog kola Super B lige.

Datum: 08.10.2018. Autor: R64 media team