Odigran turnir za košarkaše u kolicima u Čačku

U nastavku  šampionata Srbije za košarkaše u kolicima Srbije u čačanskoj "ATENIC" snage su odmerile ekipe KKK "UPČ" iz Čačka, KkiK "VOJVODINA" iz Novog Sada KKK "DUNAV" iz Beograda.

U prvoj utakmici sastale su se ekipe KKK "UPČ" iz Čačka i KKiK "VOJVODINA" iz Novog Sada. U veoma neizvesnoj utakmici ekipe su se smenjivale u vodstvu, ali ni jedna nije uspela da napravi osetniju razliku. Posle produžetka slavila je ekipa domaćina iz Čačka sa 36 : 35 (04 : 06, 12 : 07, 12 : 08, 05: 12, 03 : 02).

U drugoj utakmici sastale su se ekipe KKK "DUNAV" i KKiK "VOJVODINA" iz Novog Sada. Od samog početka ekipa "DUNAVA" nametnula je jak tempo i povela sa deset poena razlike u sedmom minutu, i onda je došlo do pada u igri i protivnik je spustio razliku na četiri do kraja četvrtine. To je sve što je ekipa Vojvodine uspela da pokaže jer u nastavku je na terenu postojao samo jedan tim. Prednost se povećavala iz minuta u minut. Na kraju  zasluženo je  slavila ekipa "DUNAVA" sa 53 : 24 (14 : 10, 14 : 02, 11 : 06, 14 : 06).  Za naš tim nastupali su Sikima 4p, Ćirković 33p., Stanković 6p, Budimirović 2p, Klicov, Plazačić  i Cvijanović 8p.

U trećoj utakmici sastale su se ekipe KKK "UPČ" iz Čačka i KKK "DUNAV" iz Beograda. Ekipa Dunava je u ranoj fazi utakmice napravila razliku od desetak poena koju je do kraja utakmice rutinski održavala i na kraju slavila sa 58 : 48 (14 : 20, 10 : 04, 12 : 13, 12 : 01).  Za naš tim nastupali su Sikima, Ćirković 40p., Stanković 8p, Budimirović, Klicov, Plazačić  i Cvijanović 10p.

Datum: 24.06.2013. Autor: Željko Ćirković