Radnički do važnih bodova

Rukometašice Radničkog su u okviru 12-og kola SRLS za žene savladale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 28-25, poluvreme 15-15.

Prvo poluvreme je proteklo u vođstvu domaćih rukometašica 2 do 3 gola razlike sve do 18-og minuta, kada gošće stežu u odbrani, poboljšavaju realizaciju u napadu i serijom 4-0 prelaze u vođstvo 12-10. U tom delu igre je briljirala Jovana Terzić. Posle time-outa trenera Jedoksića, Tigrice poravnavaju na poluvremenu 15-15.
Od prvog minuta drugog dela igre, domaće igračice nameću svoj stil igre, kreću odlučno u odbrani i preko raspoloženih Katarine Stepanović i Jovane Stoiljković okreću rezultatsku klackalicu na svoju stranu. U tom periodu su i čuvari mreže Ćosić i Ležaja odbranile par šuteva, što je domaćima ulilo potrebnu sigurnost da rutinski privedu utakmicu kraju.
Najefikasnije kod domaćina su bile Katarina Stepanović sa 12 pogodaka dok je Jovana Stoiljković ubeležila 7 pogodaka.Kod gošći je najefikasnija bila pomenuta Jelena Terzić postigavši 11 golova.
Igrač utakmice : Jovana Stoiljković

ŽRK Radnički Kragujevac -Ž RK Sloga Petrovac 32:16 (17:6)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 200
Sudije: Goran Kovač,Srđan Milosavljević
Sedmerci:  Radnički 4(2), Sloga  2(2)
Isključenja: Radnički 10 min, Sloga 10 min
RADNIČKI Kragujevac: Ćosić( 5 odbrana), Petrović 2, Todorović 1, Jelesijević . Radović, Ležaja  (4 odbrane),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić 1 ,Stoiljković 7 ,Stepanović 12,  Kulić 1 ,Lojpur 4 ,Janković.
SLOGA Petrovac:  Stojanović, Bogojević 3, Joksimović, Stajić, Terzić 11, Končar 1, Đorđević 3, Simić 6, Krstić, Bogosavljević, Milošević, Stojiljković 1,Nikolić,  Pavlović (12 odbrana).

Sledeću utakmicu 13-og kola SRLS Radnički gostuje ekipi “Junior” u Beogradu.

Datum: 30.01.2017. Autor: Saša Jančić