Šest medalja drugog dana Panonija trofeja

Šest medalja drugog dana Panonija trofeja Autor fotografije: Dragan Donević
Drugog dana „Panonija trofeja“ u austrijskom mestu Nojzidl am Ze srpski strelci su ponovo zablistali i osvojili šest medalje – tri zlatne, srebrnu i dve bronzane. Prvog dana su osvojli pet medalja, tri zlatne, srebrnu i bronzanu.

Damir Mikec pištoljem i Milutin Stefanović puškom  osvojili su ponovo prva mesta, dok je pištoljem kod dama slavila Boranka Bobana Veličković.  Srebro je pripalo Andrei Arsović  vazdušnom puškom, dok su se bronzama okitili  Dimitrije Grgić pištoljem i Dragana Todorović puškom. U svim finalima Srbija je imala po tri učesnika!

Bobana Veličković je za 0,2 kruga prednosti osvojila zlato vazdušnim pištoljem  sa 199,3 kruga, drugoplasirana Tobai Šike (Mađarska) imala je 199,1 krug. Sjajna Boranka, koja je vodila od prvog do poslednjeg hica,  je izdržala nalet Mađarice u poslednje dva dijabole (Veličković 9,2 i 9,3, Tobai Šike 10,3 i 9,9) i sačuvala minimalnu prednost za zlato. Treća je bila Austrijanka Štajner sa 177,9 krugova, četvrta Zorana Arunović sa 158,4 kruga, a peta Jasna Šekarić sa 137,5 krugova.
Damir Mikec je sa identičnim rezultatom kao prvog dana 204,5 krugova (bolje od državnog rekora 203,8) ponovo pobedio vazdušnim pištoljem. Drugi je  bio Čeh Dubovi sa 203,1 krug, a bronzom se okitio Dimitrije Grgić sa 182,4 kruga. Četvrto mesto pripalao je Andriji Zlatiću sa 161,5 krugova!

Milutin Stefanović, koji je kao osmi ušao u finale, domogao se prvog mesta sa odličnim rezultatom od 208,2 kruga (državni rekord finala je 209,3 kruga). Ubedljivo je nadmašio drugoplasiranog Hrckulaka iz Češke (203,8), dok je treće mesto pripalo Slovaku Balažu sa 183,7 krugova. Peti je završio Milenko Sebić sa 142,1 krug, a osmi Stevan Pletikosić sa 77,6 krugova. Sa jednom osmicom, pet devetki i dva centra u prvih osam dijabola, Pletikosić je od starta izgubio priključak i prvi ispao.

Andrea Arsović  je osvojila srebro vazdušnom puškom sa visokim rezultatom od 208,3 kruga (državni rekord finala je 209,2 kruga), dok je bronza pripala Dragani Todorović sa 185,5 krugova.  Pobedila je Čehinja Voronova sa sjajna 210,4 kruga (svetski rekord finala je 211 krugova). Ivana Maksimović je završila na petom mestu sa 141,6 krugova.

Fantastično su u osnovnom delu gađale seniorke pištoljem! Jasna Šekarić 389, Bobana Veličković 385, Zorana Arunović 385 krugova i osvojile su prva tri mesta! Zbirno, imale si 1.159 krugova, osam više od državnog rekorda i dva manje od svetskog rekorda (1.161 krug iz 1993). Finale je vredelo 352 kruga. Ukupno je gađalo 11 takmičarki.

I u muškoj konkurencniji ovim oružjem sva trojica srpskih strelaca ušla su u finale. Damir Mikec je bio prvi sa 583 kruga,  pratila su ga dva Čeha Dubovi 579 i Petera 576, Grgić je  bio četvrti sa 576 krugova, a Andrija Zlatić osmi sa 569 krugova. Ukupno je bilo 20 takmičara.

Tri srpske takmičarke ušle su u finale vazdušnom puškom. Dragana Todorović je bila prva sa 415,4 kruga, drugo mesto prilao je  Čehinji Mazrovoj sa 415,2  a treće  Slovakinji Hiblerovoj sa 415,1 krug. Andrea Arsović je bila šesta sa 414,4 kruga, dok je Ivana Maksimović bila sedma sa 414,3 kruga. Finale je vredelo 413,3 kruga. Učestovalo je 16 takmičarki.

I muškarci su puškom imali trojicu predstavnika u finalu. Stevan Pletikosić je bio prvi sa 623,4 kruga, pratio ga je Milenko Sebić sa 522,7 krgova, dok je treći bio Vereš (Mađarska) sa 621,6 krugova. Milutin Stefanović je kao osmi sa 618,8 krugova prošao u finale u konkurenciji 23 strelca.

Prvog dana srpski strelci su osvoji pet medalja, tri zlatne (pištoljem Zorana Arunović i Damir Mikec, puškom Milutin Stefanović), srebrnu (pištoljem Bobana Veličković) i bronzanu (puškom Dragana Todorović).

Učestvuju strelci iz Češke, Srbije, Slovačke, Austrije, Japana, Mađarske, Nemačke i Poljske. Poslednjeg dana,  u subotu 14. februara, finala počinju u 17 časova.

Datum: 14.02.2015. Autor: Branimir Vasić