Nišlijke napunile postolje u Kragujevcu

Fantastične Nišlijke napunile su postolje na Prvenstvu Centralne Srbije standardnom vazdušnim puškom u Kragujevcu u seniorskoj konkurenciji ! Lidija Mihajlović  je pokazala da posle pauze nije zaboravila da gađa i sa odličnih 398 krugova bila je prva ispred Katarine Biserčić i Bojane Ljubisavljević (devojačko Biserčić).  To je uticalo i da Niš  ubedljevo osvoji ekipnu titulu.

U Niš  je stigla i seniorska titula, pripala je Aleksandru Petkoskom, dok je najbolja muška ekipa kragujevački “Čika Mata”. Miloš Ivanović iz “Čika Mate” osvojio je juniorsko zlato, dok je  njegovom klubu pripalao ekipno prvo mesto.  Andrija Milovanović (Niš) i Lazar Kovačević (Jagodina) imaju po dve medalje. Milovanović seniorsko  i juniorsko srebro, a Kovačević dve bronze.

Kragujevčanka Nevena Armuš otkitila se juniorskim zlatom i bila je član selekcije “Čika Mate” kojoj je pripala ekipna titula.

Najuspešniji klub na prvenstvu  po olimpijskom principu bio je kragujevački  “Čika Mata” sa pet zlatnih i dve srebrne medalje. Po broju trofeja “broj jedan” je bio Niš sa deset odličja, tri zlatna, pet srebrnih i dva bronzana.

Rezultati,  Prvenstvo Centralne Srbije u Kragujevcu, standrana vazdušna puška – seniori: 1. Aleksandar Petkoski  (Niš) 591, 2. Andrija Milovanović (Niš) 590, 3. Lazar Kovačević (Jagodina) 590. Ukupno 14 učesnika.
Ekipno: 1. „Čika Mata“ Kragujevac 1.746, 2. Niš 1.737, 3. „Lukanjac“  Pirot 1.736 krugova. Ukupno 1.610 krugova.
Seniorke: 1. Lidija Mihajlović 398, 2. Katarina Biserčić 397, 3. Bojana Ljubisavljević (sve Niš) 394 krugova itd. Ukupno 18 učesnica.
Ekipno: 1. Niš 1.189, 2. „Čika Mata“ Kragujevac 1.149, 3. Jagodina 1.144 krugova itd. Ukupno četiri ekipe.
Juniri: 1. Miloš Ivanović („Čika Mata“) 585 krugova, 2. Andrija Milovanović (Niš) 583, 3. Lazar Kovačević (Jagodina) 582 kruga itd. Ukupno 15 juniora.
Ekipno: 1. „Čika Mata“  Kragujevac 1.745, 2. „Lukanjac“ Pirot 1.682, 3. Jagodina 1.657 krugova itd. Ukupno tri ekipe.
Juniorke: 1. Nevena Armuš 390, 2. Jovana Mirčeski (obe „Čika Mata“) 387, 3. Ivana Milanović (Niš) 384 kruga. Ukupno 18. juniorki.
Ekipno: 1. „Čika Mata“ 1.150, 2. Niš 1.132, 3. Smederevo 1.122 kruga itd. Ukupno pet ekipa.