Rukometaši Radničkog upisali startne bodove

Rukometaši Radničkog upisali startne bodove Foto: SPD RADNIČKI

Rukometaši Radničkog su u premijernom duelu Super rukometne lige savladali ekipu Vranja 1957 na svom terenu rezultatom 36:31, poluvreme 21:16 i tako upisali prve bodove koje će im u mnogome značiti na samopouzdanju u izazovima koji im predstoje.

Upozoravao je stručni štab domaćina da su prvi dueli u šampionatu obično najopasniji i da lako može doći do padova u igri. Meč je počeo u uobičajenom ispitivanju snaga do 3. minuta i rezultata 2:2, a onda domaćini serijom 3:0 i pogotkom večeras najboljeg aktera Barudžića dolaze do prednosti 5:2 (6.min). Kragujevčani su održavali prednost od 2 do 3 gola sve do 12. minuta i rezultata 9:7 kada ponovo serijom 3:0 dolaze do 12:7 (15.min). Usledio je još jedan nalet domaćeg tima i u 22. minutu beležimo novu najveću prednost (17:10), kada sledi period igre gol za gol. Vranjanci uspevaju da u 28. minutu smanje na 19:15, no Radnički na veliki odmor odlazi sa 5 golova prednosti, 21:16 golom povratnika Davidovića.

Ušli su gosti u drugi deo igre rešeni da smanje prednost Šumadinaca, ali im to nije uspevalo jer su momci u crvenom održavali konstantnu prednost od 4 do 5 golova. Uporni Vranjanci su u 45. minutu nakon pada u igri domaćih i određenog broja nerealizovanih napada, uspeli da dođu na minus 3 (27:24), no domaćin ubacuje u viši stepen prenosa i nakon 8 minuta dolazi do velikih 7 golova razlike na svom kontu (33:26, 53.min), što je i bio znak da će bodovi ostati u Kragujevcu. Do isteka 60. minuta, Radnički je rutinski održavao prednost za konačnih 36:31 i osvajanja prva dva boda.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 11 i Miloš Mutavdžić sa 6, a kod gostiju je golgeterski najraspoloženiji bio Đorđe Čolović sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miloš Barudžić (Radnički)

RK Radnički – RK Vranje 1957: 36:31 (21:16)
53.min)
Kragujevac: Hala Jezero  Gledalaca :
Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 8 (5), Vranje 3 (2)
Isključenja: Radnički 6 min, Vranje 12 min

Radnički: Velković, Maljević, Stanisavljević 5, Davidović 4, Mutavdžić 6, Perić (4 odbrane), Mojsilović, Barudžić 11, Knežević 4, Utvić 1, Stanojev 1, Panić 3, Stanojević, Jovanović (7 odbrana), Ivanović, Barjaktarević 1.

Vranje: Gašić, Ivančević, Živković 3, Rakić 6, Stevanović, Petrović, Popović, Pavlović, Španjević, Čolović 7, Matović 2, Denković, Međedović, Stanojković, Bunjevčević 5, Maksić 8.

U narednom, drugom kolu Super rukometne lige, Radnički putuje u Beograd na megdan ekipi Obilića u subotu 16. septembra.

Datum: 09.09.2023. Autor: SPD Radnički