Odbojkaši Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Odbojkaši Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva! Foto: OSSRB

Muška seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u Bariju, u utakmici osmine finala, savladala Češku sa 3:0, po setovima 25:21, 26:24 i 25:21, posle 85 minuta igre.

Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2023 (engl. CEV EuroVolley 2023) održava se u periodu od 28. avgusta do 16. septembra 2023. godine, u Italiji, Bugarskoj, Severnoj Makedoniji i Izraelu, u organizaciji Odbojkaškog saveza Italije, Odbojkaškog saveza Bugarske, Odbojkaškog saveza Severne Makedonije, Odbojkaškog saveza Izraela i Evropske odbojkaške konfederacije (CEV).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u odbojci 2023

Izabranici Igora Kolakovića su potpuno zasluženo pobedili Češku i obezbedili su plasman u među osam najboljih ekipa u Evropi.

Srbija je za nijansu boje ušla u prvi set, ali joj je rival sve vreme bio za petama. Ipak, kako se uvodni set odmicao, seniori Srbije su uspeli da slome otpor rivala i u jednom trenutku stignu do šest poena prednosti (16:10).Ova zaliha bila je i te kako dovoljna timu Igora Kolakovića u nastavku i Srbija je sa 25:21, povela sa 1:0.

Baš kao u prvom, i u durgom setu smo imali priliku da vidimo veliku borbu. Iako je i ovog puta Srbija tokom većeg dela drugog perioda imala nekoliko poena prednosti, Češka je u završnici uspela da poravna rezultat (21:21). Nije to demoralisalo seniore Srbije, koju su u nastavku pokazali ogromnu želju da što pre dupliraju vođstvo, što ima je na kraju, sa 26:24 i pošlo za rukom.

Primetna je bila želja izabranika Igora Kolakovića da utakmicu završe u tri seta. Posle novog izjednačenog početka, Srbija je u trećem setu povela sa 14:12, pa sa 18:15 i 22:17, da bi sa 25:21, obezbedila plasman u četvrtfinale.

Srbija će u četvrtfinalu EP, u utorak, 12. septembra od 18.00 časova, igrati portiv pobednika duela između Poljske.

Datum: 10.09.2023. Autor: OSSRB