Odbojkaši Srbije poraženi od Italije na EP 2023

Odbojkaši Srbije poraženi od Italije na EP 2023 Foto: OSSRB

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na XXXIII EP 2023. Italija je večeras u trećem meču u A grupi, u dvorani Pala Barton u Peruđi, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:19 i 25:21, posle 83 minuta igre.

Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2023 (engl. CEV EuroVolley 2023) održaće se u periodu od 28. avgusta do 16. septembra 2023. godine, u Italiji, Bugarskoj, Severnoj Makedoniji i Izraelu, u organizaciji Odbojkaškog saveza Italije, Odbojkaškog saveza Bugarske, Odbojkaškog saveza Severne Makedonije, Odbojkaškog saveza Izraela i Evropske odbojkaške konfederacije (CEV).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u odbojci 2023

Italija je opravdala ulogu favorita pred svojim navijačima. Izabranici Igora Kolakovića su najjači otpor pružili u trećem setu, ali protiv aktuelnih svetskih i evropskih šampiona to večeras nije bilo dovoljno ni za jedan osvojeni set.

Srbija će četvrtu utakmicu na EP odigrati u Ankoni u ponedeljak, 4. septembra protiv Estonije od 18.00 časova. Srbija će poslednji, peti meč u A grupi odigrati u utorak, 5. septembra protiv Nemačke od 21.00 čas. Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra. (Izvor: OSSRB)

Datum: 01.09.2023. Autor: OSSRB