Odbojkaši Srbije bolji od Belgije na EP 2023

Odbojkaši Srbije bolji od Belgije na EP 2023 Foto: OSSRB

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je drugu uzastopnu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u svojoj drugoj utakmici u A grupi, u dvorani Pala Barton u Peruđi, savladala Belgiju sa 3:1, po setovima 25:22, 18:25, 25:20 i 25:20, posle 115 minuta igre.

Evropsko prvenstvo u odbojci za muškarce 2023 (engl. CEV EuroVolley 2023) održaće se u periodu od 28. avgusta do 16. septembra 2023. godine, u Italiji, Bugarskoj, Severnoj Makedoniji i Izraelu, u organizaciji Odbojkaškog saveza Italije, Odbojkaškog saveza Bugarske, Odbojkaškog saveza Severne Makedonije, Odbojkaškog saveza Izraela i Evropske odbojkaške konfederacije (CEV).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u odbojci 2023

Odlična partija izabranika Igora Kolakovića, koji su savladali Belgiju u domaćoj atmosferi, bodreni od strane italijanske publike zahvaljujući Atanasijeviću i Podraščaninu, odbojkaškim ikonama Peruđe. Srpski reprezentativci su slavili u meču u kome su nešto slabije odigrali samo u drugom setu, što su Belgijanci znalački iskoristili. U preostalom delu susreta, Srbija je bila bolji i kvalitetniji rival.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba do finiša, kada je Belgija povela sa 22:20. Srbija je tada sjajnom serijom 5:0 stigla do 25:22 i povela sa 1:0. U drugom setu je viđena slična priča, s tim što je Belgija povela još u ranoj fazi seta i održavala tu prednost do konačnih 25:18 za izjednačenje na 1:1 u setovima. Srbija je dominirala u trećem setu najviše zahvaljujući odličnim servisima Perića i Atanasijevića, ali i sjajnoj igri u odbrani. Srbija je treći set dobila sa 25:20 i povela sa 2:1. Vodila je Srbija i u četvrtom setu, u završnici sa 17:13, ali je Belgija smanjila na 18:17. Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i povela sa 22:18, set je dobila sa 25:20, a meč sa 3:1.

Srbija će poslednji, treći meč u Peruđi odigrati sutra protiv Italije od 21.00 čas, uz direktne prenose na RTS 2 i TV Arena Sport 2. Srbija će u Ankoni u ponedeljak, 4. septembra igrati protiv Estonije (18.00), a u utorak, 5. septembra protiv Nemačke (21.00). (Izvor: OSSRB)

Datum: 31.08.2023. Autor: OSSRB