Košarkašice Srbije startovale pobedom protiv Turske na EP

Košarkašice Srbije startovale pobedom protiv Turske na EP Foto: KSS

Reprezentacija Srbije pobedila je Tursku u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu za košarkašice u Ljubljani i tako započela odbranu zlata iz Valensije na najbolji način.

Evropsko prvenstvo u košarci za žene 2023 održava se u periodu od 15. do 25.  juna  2023. godine, u Izraelu i Sloveniji, u organizaciji Košarkaškog saveza Izraela, Košarkaškog savez Slovenije i Međunarodne košarkaške federacije (FIBA).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u košarci za žene 2023

Naš tim je bio oslabljen izostankom Aleksandre Crvendakić, koja je imala smrtni slučaj u porodici.

Utakmica je počela prilično izjednačeno, uz dosta promašaja na obe strane, a posle pet minuta bilo je 10:10. Tokom cele prve četvrtine igralo se praktično koš za koš, a na prvu pauzu Turska je otišla sa minimalnom prednošću 22:21.

U istom ritmu počela je i druga deonica, a naš tim je u 14. minutu preko raspoložene Janković poveo 28:26, nešto kasnije i 36:30. Smanjio je rival trojkom, a na poluvreme je ekipa selektorke Marine Maljković otišla u plusu – 37:33.

Prišla je Turska na startu treće deonice, posle tri minuta izjednačila na 40:40, ali su Čađo, Stanković i Janković ponovo donele prednost 46:40. Zaokružila je Anderson našu seriju 10:2 za najvećih 50:42. Kontrolisale su naše devojke igru u ovom periodu, rival je pokušavao da uhvati priključak, pa se na poslednju pauzu otišlo pri rezultatu 58:52.

Vratile su se Turkinje u meč posle dva minuta igre i smanjile na 56:60, ali je ponovo pogodila sjajna Anderson. Pretile su Turkinje, koristile naše promašaje, pa smo imali četiri do šest poena viška. U 37. minutu bilo je 66:60 za Srbiju, Čakir je dva puta bila neprecizna, da bi Krajišnik na nešto više od minut i po pre kraja donela kapitalnih 70:62 i sve je bilo rešeno.

TURSKA – SRBIJA 63:71 (22:21, 11:16, 19:21, 11:13)

Kompletnu statistiku možete videti ovde

U drugom meču naše grupe Mađarska je bila ubedljiva protiv Slovačke 89:67. (Izvor: KSS)

Datum: 15.06.2023. Autor: KSS