Marko Ivanović izborio bronzu u trostavu na Svetskom juniorskom kupu

Marko Ivanović izborio bronzu u trostavu na Svetskom juniorskom kupu Foto: SSS

Marko Ivanović je nastavio niz medalja srpskih strelaca na Svetskom juniorskom kupu u Zulu.

Ivanović je osvojio bronzu u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava. To je treća medalja za Srbiju na turniru u Zulu, posle dve ekipne osvojene vazdušnom puškom u ponedeljak (juniorke su osvojile srebro, a juniori bronzu).

Ivanović je u kvalifikacijama zauzeo drugo mesto, sa 587 krugova. Isti rezultat ostvario je i prvoplasirani, Šveđanin Jesper Johanson, ali uz veći broj unutrašnjih centara.

Većim delom finala Ivanović je držao treće mesto i na kraji stigao do bronze, svoje druge medalje u trostavu na velikim takmičenjima. Ivanović je aktuelni juniorski vicešampion planete u ovoj disciplini. Prošle godine je stigao do srebra na SP u Kairu.

Ekipa Srbije je zauzela peto mesto. Svega četiri kruga delila su je od Poljske, koja je osvojila bronzanu medalju.

Uz Ivanovića, u ekipi su bili Petar Erdei i Aleksa Rakonjac. Erdei je u pojedinačnoj konkurenciji zauzeo 34, a Rakonjac 43. poziciju.

U sredu će biti održano takmičenje u trostavu za juniorke.

MK puška trostav, juniori: 1. Romen Ofrere (Francuska) 458,0, 2. Jesper Johanson (Švedska) 456,6, 3. Marko Ivanović (Srbija) 445,9... Kvalifikacije: 1. Johanson 587, 2. Ivanović 587... 34. Petar Erdei 570... 43. Aleksa Rakonjac 566...

Ekipno: 1. Norveška 1.745, 2. Francuska 1.735, 3. Poljska 1.727... 5. Srbija 1.723...

Datum: 06.06.2023. Autor: Streljački savez Srbije