Srebro i bronza za srpske juniorske timove na Svetskom kupu u Zulu

Srebro i bronza za srpske juniorske timove na Svetskom kupu u Zulu Foto: SSS

Mladi srpski strelci su se danas okitili srebrnom i bronzanom medaljom na Svetskom juniorskom kupu u nemačkom Zulu.

Ženska juniorska ekipa vazdušnom puškom je osvojila srebro u konkurenciji 17 ekipa, a muški juniorski sastav istim oružjem je izborio bronzu u timskoj kategoriji.

U pojedinačim nadmetanjima najbolji plasman ostvarila je Ljiljana Cvetković, osvojivši osmo mesto.  Kao šesta u kvalifikacijama prošla je u finale. U borbi za medalju je dobro startovala, ali su je zbog dva nešto lošija hica je pala na začelje pa je finale završila kao osma, što je, u konkurenciji 66 takmičarki, vrlo vredan plasman.

Ekipne srebrne medalje ne bi bilo da naše dve druge takmičarke nisu predstavile u dobrom svetlu. Natalija Pavlović je zauzela 19, a Emilija Ponjavić 27. mesto.

Srbija je, kao ekipa, skupila 1.800,3, sa nešto više od tri kruga zaostatka za pobednikom, Indijom.

Sva trojica srpskih strelaca su se plasirali među 20 najboljih u pojedinačnom plasmanu, ali niko nije došao do finala. Najbliži osmom mestu u „ulaznici“ za borbu za medalje bio je Aleksa Rakonjac. Zauzeo je devetu poziciju. Od osmoplasiranog su ga delila svega tri deseta dela kruga. Nedaleko od finala bio je i Marko Ivanović, koji je zauzeo 11.mesto. Petar Erdei se plasirao na 18. poziciju.

Zlato u muškoj ekipnoj konkurenciji osvojila je Švedska, a bolja od Srbije bila je još samo Indija..

Vazdušna puška, juniorke: 1. Ošen Miler (Francuska) 250,2, 2. Misaki Nobata (Japan) 249,7, 3. Žeun Kim (Južna Koreja) 227,5... 8. Ljiljana Cvetković 121,0... Kvalifikacije: 1. Nor-Vol (Norveška) 632,8... 6. Cvetković 628,6... 19. Natalija Pavlović 626,6... 27. Emilija Ponjavić 625,1...Ekipno: 1. Indija 1.883,5, 2. Srbija 1.880,3, 3. Norveška 1.877,2...

Vazdušna puška, juniori: 1. Srikant Danuš (Indija) 249,4, 2. Pontus Kalin (Švedska) 248,1, 3. Roman Ofrere (Francuska) 227,1... Kvalifikacije: 1. Kalin 631,2... 9. Aleksa Rakonjac 626,4... 11. Marko Ivanović 625,8... 18. Petar Erdei 623,7... Ekipno: 1. Švedska 1.881,5, 2. Indija 1.879,0, 3. Srbija 1.875,9...

Datum: 05.06.2023. Autor: Streljački savez Srbije