Trofej Beograda u rukometu 2014

Jedanaesti po redu, Međunarodni turnir u rukometu za mlade, pod nazivom “Trofej Beograda u rukometu” održaće se u periodu od 27. do 29. decembra 2014. godine, u Beogradu, organizaciji Rukometnog saveza Beograda.

Ovogodišnji Trofej Beograda u rukometu održaće se u osam (8) sportskih hala (SC Voždovac, SC Rakovica, SD Slodes, SD Crvena Zvezda, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, Zavod za sport i medicinu sporta, SD Sinđelić, Posko arena - BASK) u Beogradu, u skladu sa pravilima Rukometnog saveza Srbije (RSS).

Programom Trofeja Beograda u rukometu predviđeno je učešće 88 ekipa iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Makedonije. Takođe, programom takmičenja prediđeno je odigravanje 224 utakmice.

Pravo ućešća na Trofeju Beograda u rukometu imaće sve zainteresovane ekipe u nekoj od sledećih starosnih kategorija: dečaci 1998, 2000, 2002, devojčice 1998, 2000, 2002; koje su uredno prijavljene za učešće na takmičenju.

Za najuspešnije takmičare/ke Trofeja Beograda u rukometu predviđene su nagrade i priznanja.

Napomena:
* Pravo učešća imaju devojčice i dečaci koji mogu u svakom trenutku trajanja Turnira dokumentovati imenom, prezimenom i slikom svoje godište iz delegacione liste koju je dostavio klub organizatoru. Za igrače iz Srbije to je takmičarska knjižica Rukometnog saveza Srbije. Za igrače iz inostranstva to je pasoš.
* Za sve igrače, trenere i predstavnike klub garantuje da su lekarski zdravi - sposobni za nastup i osigurani.
* Takmičenje se odvija u tri nivoa: Prvi nivo - Takmičenje u grupi, po jednostrukom bod sistemu; Drugi nivo - Polufinale - ukrštanje grupa na osnovu plasmana u grupi, igra se po Kup modelu, u slučaju nerešenog rezultata izvode se po tri (3) sedmerca, a zatim do prvog pobednika. Pobednici igraju za viši, a poraženi za niži pripadajući plasman; Treći nivo - Finale za plasman igra se po Kup modelu, u slučaju nerešenog rezultata izvodi se po tri (3) sedmerca (sem u Finalu za prvo (1.) mesto kad se izvodi pet (5) sedmeraca), a zatim do prvog pobednika. Pobedniku pripada viši plasman, a poraženom niži pripadajući plasman; Treći nivo - Finale za plasman igra se po bod sistemu, tri ekipe svako sa svakim za odgovarajući plasman.
* Utakmice u grupi, igraju se 2 x 15 minuta, sa 3 minuta pauze u poluvremenu, ima 2 tajm-auta po poluvremenu, trajanje 30 sekundi. Utakmice celog Turnira u kategoriji Devojčica 1998. i Dečaka 1998. igraju se 2 x 20 minuta.
* Utakmice u Polufinalu igraju se 2 x 15 minuta, sa 5 minuta pauze u poluvremenu, ima po 2 tajm-auta za celu utakmicu u trajanju od 30 sekundi. Utakmice za plasman od 1 do 4. mesta se igraju 2 x 20 minuta.
* Utakmice u Finalu igraju se 2 x 20 minuta, sa 3 minuta pauze u poluvremenu, ima po 2 tajm-aut za celu utakmicu u trajanju od 30 sekundi
* Svaka ekipa za pobedu dobija dva boda, za nerešen rezultat jedan bod i za poraz nula bodova, po završetku predtakmičenja utvrđuje se tabela sa redosledom ekipa i to na osnovu većeg broja osvojenih bodova.
* Jednu ekipu može činiti 16 (šesnaest) igrača.

Autor: Marko Skorić Održavanje: od 27.12.2014. do 29.12.2014.