Trijumf odbojkaša Radničkog za priključak gornjem domu

Trijumf odbojkaša Radničkog za priključak gornjem domu Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u šestom kolu BPŠ Superlige savladali na svom parketu još jednog novajliju u ligi, koji se predstavio kao tvrd orah, rezultatom 3:1 u setovim i tako napravili značajan iskorak na tabeli. Nakon ove runde, Kragujevčani zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa osvojenih 10 bodova i polako krče put ka samom vrhu.

Gosti iz Topole su u Jezero došli bez bele zastave u želji da što skuplje prodaju kožu. Nakon startnog vođstva 0:2 i 2:5 igrači Radničkog dolaze do daha i na isteku prve trećine seta poravnavaju rezultat (8:8). Pri rezultatu 10:9 dobre servise Bohareva domaćin koristi, u prvom redu Ivanković i prvi put vodi 4 razlike (13:9). Prednost od 3 poena je održavao jedan period igre kada poenom Šormaza gost prilazi na minus 1 (15:14), a u daljem toku i do izjednačenja (19:19) što inicira šefa struke Brđovića da zatraži minut odmora, koji je urodio plodom jer domaći odbojkaši dolaze do 22:19. Karađorđe se ni tad nije predao, smanjuje na 23:22 asom Bojovića, ali Kragujevčani privode rutinski set kraju rezultatom 25:23 za vođstvo od 1:0.

Drugi i najturbulentniji set je započeo prednošću domaćina 4:2, ali se gost budi i prelazi u vođstvo (7:8). Jednom od najlepših akcija koju Kovač završava pajpom, domaćin ponovo vodi (9:8). U narednom periodu rezultat je bio izjednačen sve dok kapiten Blagojević sa dva razorna smeča dovodi svoj tim do 3 poena prednosti (18:15). I kada se očekivalo da nadmoćniji tim reši ovaj deo igre u svoju korist, gosti prvo dolaze do izjednačenja (20:20), a zatim i do prednosti 20:21. Poen za poen se igrao do rezultata 26:26 kada Radnički sa dve greške u fazi napada omogućuje ekipi Karađorđa izjednačenje u setovima krajnjim ishodom 26:28.

Osokoljeni osvajanjem drugog seta, gostujući odbojkaši bolje otvaraju treći set i poenom Nadaždina vode 1:4 pa 3:6, no Ristić i Blagojević uz obilatu pomoć saigrača ubacuju u viši stepen prenosa i atraktivnom i požrtvovanom igrom u polju okreću rezultat i stiču velikih 6 poena prednosti (18:12) za tajm aut gostiju koji im ništa dobro nije doneo, jer domaćin i dalje povećava vođstvo (23:14) a sam završetak seta je bio stvar rutine, kada servis greškom Vemića Radnički dolazi do vođstva u setovima 2:1 rezultatom 25:16.

Nakon izjednačenog početka četvrtog dela igre, poenom Ristića Kragujevčani vode 4:2, a zatim i 8:4 što inicira prvi minut odmora gostiju iz Topole. Zahuktali domaćin ne prašta i as servisom Kovača dolazi do velikih 13:6, nakon čega poenom Goića ima i nedostižnih 17:9 što je i prejudiciralo krajnji rezultat. I Blagojević daje doprinos u ovom delu igre čijim nezaustavljivim smečevima njegov tim vodi sa 21:12. Usledilo je opuštanje koje je gost iskoristio i smanjio na 22:17, ali Ristić postavlja stvari na svoje mesto za 23:17, a nakon dve vezane greške Karađorđa, Radnički rešava meč u svoju korist krajnjim rezultatom 3:1 u setovima (25:18) za osvojena nova tri boda.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Blagojević sa 29 i Kovač sa 18 osvojenih poena, dok su kod odbojkaša iz Topole najuspešniji bili Nadaždin sa 18i Bekrić sa 12.

RADNIČKI – KARAĐORĐE: 3:1 (25:23, 26:28, 25:16, 25:18)