Trijumf rukometaša Radničkog u triler završnici

Trijumf rukometaša Radničkog u triler završnici Foto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog su još jednom pokazali da su majstori neizvesnih završnica, savladavši u još jednoj takvoj utakmici ekipu Proletera iz Zrenjanina u šestom kolu Arkus lige rezultatom 35:33, poluvreme 15:14 i tako upisali i četvrti trijumf u aktuelnom šampionatu. Radnički nakon šeste runde ima 8 osvojenih bodova i nalazi se na šestom mestu na tabeli.

Sam start utakmice nije davao utisak da će doći do uzbudljivog kraja. Iako je domaćin u trenažnom procesu pred ovaj meč kuburio sa povredama, nakon izjednačenog početka prvi su došli do osetnije prednosti (5:2, 7. min) pogotkom Mutavdžića sa pozicije desnog krila. Proleter pojačava tempo, a u isto vreme domaćini ne koriste par napada i u 10. minutu golom večeras nezadrživog Krivošije poravnavaju rezultat (5:5). U narednim minutima se vodila izjednačena bitka u ritmu gol za gol, kada Kragujevčani dobrom serijom preko brzonogog Barudžića ponovo imaju do tada maksimalnih 3 gola prednosti (11:8), a isti igrač održava vođstvo i za 12:9. U 21. minut smo ušli sa prednošću Radničkog 13:10, no tada nastaje sušni period domaćih igrača što Zrenjaninci koriste da se približe na samo gol (13:12, 28. min). U sledećem napadu smo videli i najlepši potez utakmice, cepelin Stanojev-Đerić, koji potonji pretvara u gol na oduševljenje i frenetični aplauz navijača. Žilavi gosti ponovo dolaze do egala (14:14, 30. min), ali se Barudžić postarao da njegov tim na veliki odmor ode minimalnim vođstvom 15:14.

Na samom startu drugog dela igre Zrenjaninci prete i sa dva brza gola prelaze u vođstvo (15:16), a u 34. minutu ponovo preko Krivošije po prvi put na meču imaju prednost od dva gola (16:18). U roku od samo jednog minuta domaćin golom Kneževića dolazi do izjednačenja, no nastupio je dugačak period igre u kome je Proleter konstantno vodio jednim pogotkom prednosti, a Radnički poravnavao. Prisutna je bila nervoza kod rukometaša Radničkog koji nikako nisu uspevali da okrenu rezultat na svoju vodenicu, tako da u 48. minutu gost ponovo dolazi do 2 gola vođstva (21:23). Upornost i velika želja i borbenost se isplatila Šumadincima koji agresivnom odbranom i dobrom realizacijom prvo poravnavaju rezultat, naredni period igraju u egalu, a u 52. minutu pogotkom Grubora nakon sjajne asistencije kapitena Prodanovića imaju 2 gola viška na svom kontu (31:29). Zrenjaninci se nisu predavali, uporno su gradili napade i konačno u 57. minutu dolaze do izjednačenja (33:33) što je nagovestilo dramatičnu završnicu, a tu se odavno zna ko „može biti samo jedan“. Domaći rukometaši, apsolutni vladari neizvesnih završnica pogotcima Đerića sa linije od 7 metara nakon sjajnih akcija dolaze do nova dva boda konačnim rezultatom 35:33.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 12 i Luka Đerić sa 6, dok je kod gostiju iz Zrenjanina golgeterski prednjačio Predrag Krivošija sa 16 postignutih golova.

Igrač utakmice: Luka Đerić (Radnički)

RK Radnički – RK Proleter: 35:33 (15:14)

Kragujevac: SBB Hala Jezero.  Gledalaca: 400

Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić

Sedmerci: Radnički 9 (6), Proleter 3 (2)

Isključenja: Radnički 6 min, Proleter 8 min

Radnički: Maljević, Grubor 1, Stanisavljević 3, Prodanović 2, Mutavdžić 2, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić  12, Knežević 3, Utvić 2, Đerić  6, Stanojev 3, Vasiljević, Jovanović (3 odbrane), Ivanović, Zlatanović (7 odbrana, sedmerac).

Proleter: Stoiljkovski, Karlaš 5, Ranković 1, Pavlović 4, Skuban, Mikić, Rnić, Popović, Breti (7 odbrana, sedmerac), Terzić 1, Krivošija 16, M. Pavlović 5, Vukadinović 1, U. Kovačević, M. Kovačević (5 odbrana, sedmerac).

U sledećem, 7. kolu, Radnički putuje u Kikindu na noge istoimenoj ekipi narednog vikenda.

Datum: 29.10.2022. Autor: SPD Radnički