Odbojkaši Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije

Odbojkaši Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije Foto: SPD Radnički

Odbojkaši Radničkog su u susretu osmine finala Kupa Srbije savladali ekipu OK Niš maksimalnim rezultatom 3:0 i tako se plasirali u četvrtfinale našeg najmasovnijeg takmičenja.

Drugoligaš iz Niša je u SBB halu Jezeru došao sa namerom da pomrsi konce favorizovanom domaćinu i tako su i započeli meč vođstvom 0:2. Radnički je brzo konsolidovao redove, preokrenuo rezultat i poenom Kovača poveo 6:3 što je izazvalo reakciju klupe Nišlija. No minut odmora im nije doneo boljitak u igri, jer domaćin nastavlja u istom ritmu i nakon smeča Goića vodi sa 12:6. As servisom kapitena Blagojevića Radnički prvi put ima 8 poena prednosti (17:9) za još jedan minut odmora gostiju. Petrović dobrim servisom postavlja rezultat 21:12, a tačku na ovaj deo igre stavlja poenom iz napada Ristić za konačnih 25:15.

Drugi set Kragujevčani kreću u istom stilu kada as servisom Blagojevića dolaze do startnih 4:1, no gost uspeva da izjednači na 4:4, što se ispostavilo kao njihov maksimum u drugom delu igre. Servisom Milutinovića Šumadinci dolaze do 10:5, a nedugo zatim Goić blokom postavlja 13:7. Domaći odbojkaši prvi put u ovom delu dolaze do velikih 8 poena vođstva blokom Kovača što je i bio uvod u konačan slom gostiju koji ne uspevaju da se snađu na flot servise Goića i greškom u fazi napada omogućavaju domaćinu prednost i u drugom setu rezultatom 25:14.

Promešao je karte šef struke Radničkog Aleksa Brđović, što je gostima ulilo nadu da probaju da naprave preokret. Nakon startnih 3:3 i Goićevog bloka za 6:3, Nišlije asom Vulovića poravnavaju na 9:9. Sve do rezultata 15:15 se vodila izjednačena borba, kada Milutinović blokom dovodi svoj tim do 18:16, a nedugo zatim i smečom do 21:18, što je bio uvod u konačan ishod susreta. Na servis liniju je stao Matić i sjajnim servisima odveo Radnički u četvrtfinale Kupa Srbije krajnjim rezultatom 25:18.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Aleksej Ristić sa 13 i Aleksandar Blagojević sa 11 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Aleksa Živić sa 13 i Dušan Đokić sa 5.

RADNIČKI – NIŠ  3:0 (25:15, 25:14, 25:18)

KRAGUJEVAC

Hala: SBB hala Jezero

RADNIČKI: Ivanković 7, Goić 8 (5bl), Pantović (libero), Vukmirović 2, Petrović 1, Milutinović 6 (3bl), Ristić 13 (1bl), Blagojević 11, Matić 4, Radević, Boharev, Stanojević, Banković (libero), Kovač 4 (2bl).

NIŠ: Živić 13 (2bl), Jeremić (libero), Đorđević (libero), Đokić 5, Milovanović, Miljković 3, Kostadinović 1, Antić, Vulović 3, Raos 1 (1bl), Jovanović, Živanović 3 (1).

Narednog petka, 14. oktobra Radnički će gostovanjem ekipi Spartaka u Subotici započeti prvenstvenu trku BPŠ Superlige.

Datum: 08.10.2022. Autor: SPD Radnički