Odbojkašice Srbije maksimalnim učinkom do četvrtfinala SP

Odbojkašice Srbije maksimalnim učinkom do četvrtfinala SP Foto: OSSRB

Ženska odbojkaška rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, ostvarila je devetu uzastopnu pobedu na XIX SP 2022, osmu izvojevanu rezultatom 3:0. Srbija je večeras u Lođu, u poslednjem, 4. kolu F grupe osmine finala, savladala Tursku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:21 i 25:23, posle 78 minuta igre.

Svetsko prvenstvo u odbojci za žene 2022

Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u odbojci za žene 2022

Odbojkašice Srbije su nastavile pobednički niz i savladala Tursku za kraj II faze takmičenja. Izabranice Danijelea Santarelija su odigrale još jedan odličan meč i porazile Tursku, ponovo bez izgubljenog seta.

Srbija će se sutra preseliti u Gljivice, gde će igrati u četvrtfinalu, a rivala će saznati kasno večeras posle meča Poljska – Nemačka.

Teoretski rival Srbiji može biti Poljska, Turska ili Dominikanska Republika, što zavisi od ishoda večerašnjih utakmica.

Srbija će igrati u četvrtfinalu SP u utorak, 11. oktobra u Gljivicama protiv četvrtoplasirane selekcije iz F grupe. Tačan termin će naknadno biti određen (17.00 ili 20.30), a meč će direktno prenositi TV Sport Klub. (Izvor: OSSRB)

Datum: 08.10.2022. Autor: OSSRB