Sedmerci presudili rukometašima Radničkog

Sedmerci presudili rukometašima Radničkog Foto: SPD Radnički

Rukometaši Radničkog i pored konstantnog vođstva tokom cele utakmice, nisu uspeli da se plasiraju u drugo kolo EHF kupa, pošto su nakon lošijeg izvođenja sedmeraca slavili rezultatom 25:24 (23:21, 10:10) što nije bilo dovoljno jer su u prvoj utakmici poraženi sa dva gola razlike.

Kragujevčani su imali aktivan rezultat nakon prvog meča, poraz od dva gola razlike i gajili su nadu da će u grotlu Jezera pred oko 2000 navijača uspeti da anuliraju prednost renomiranog protivnika i izbore prolaz u drugo kolo. Tako je i počelo, Radnički je sjajno otvorio utakmicu i u 5.minutu pogotkom Barudžića poveo sa 3:0. Gosti su u tim trenucima delovali zbunjeno u proključalom Jezeru, no malo pomalo u 12.minutu dolaze do izjednačenja, 3:3. Nakon 11-minutnog golgeterskog posta, domaćin preko Grubora ponovo vodi (4:3,16.min), a nedugo zatim i 5:3. Gosti izjednačuju na 5:5, time pokazuju da su tvrd orah i sve do 22.minuta i rezultata 7:7 se vodila izjednačena bitka. Radnički mini serijom dolazi do dva gola prednosti, 9:7, a zatim i 10:8, rezultat sa kojim ulazi u završnicu poluvremena i kada sa dve tehničke greške omogućavaju gostima da iz brzih kontranapada izjednače i dođu do egala na kraju prvog dela igre, 10:10.

Rezultatska klackalica u drugom delu igre je trajala do 37.minuta i rezultata 12:12, kada rastrčani i raspoloženi Radnički ulazi u veliku sedmominutnu seriju i stiče ogromnih 5 golova prednosti (17:12,44.min). Leteli su po terenu domaći igrači i činilo se da su uspeli da prelome utakmicu. No Česi nisu tako mislili i upornom i strpljivom igrom, snažno u odbrani i koristeći par tehničkih grešaka domaćina polako smanjuju prednost koja u 54.minutu iznosi samo gol viška na kontu Kragujevčana (21:20). Ušlo se u neizvesnu završnicu, gde je domaćim rukometašima bila potrebna pobeda od dva gola razlike, kako bi kroz izvođenje sedmeraca potražili šansu za trijumfom. Nakon nekoliko neiskoreišćenih napada na obe strane, Đerić preciznim šutem postavlja konačan rezultat u regularnom delu utakmice, 23:21. Po novim praviilima EHF, pristupilo se izvođenju sedmeraca, po 5 igrača sa svake strane.

Barudžić i Svitek su uspešno realizovali sedmerce i na semaforu je stajao rezultat 24:22. U naredne dve runde, čuvar mreže Dukle Votava skida udarce Stanojevu i Đeriću, dok je Zlatanović uspeo da odbrani šut Krusberskog, a Brezina je bio uspešan za 24:23. Mutavdžić i Rakouski su bili uspešni za 25:24, a onda je ponovo za Radnički bio koban Votava, koji zaustavlja šut kapitena Prodanovića za prolazak Dukle u narednu rundu EHF kupa konačnim rezultatom 25:24.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 7 i Filip Grubor sa 5 pogodaka, dok su kod gostiju iz Češke golgeterski najraspoloženiji bili Filip Brezina sa 5 i Jakub Svitak sa 4 postignuta gola.

RK Radnički – HC Dukla: 25:24 (23:21,10:10)

Kragujevac : SBB hala Jezero. Gledalaca : 2000

Sudije : Kristof Altmar, Marton Horvat

Sedmerci : Radnički 13 (6), Dukla 9 (6)

Isključenja : Radnički 10 min, Dukla 6 min

Radnički : Maljević, Grubor 5, Stanisavljević 1, Prodanović 2, Mutavdžić 4, S.Đerić, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 7, Knežević 1, Utvić, L.Đerrić 3, Stanojev 1, Vasiljević, Jovanović, Zlatanović (11 odbrana).

Dukla  Zelenka, Vojtela 3, Svitak 4, Brezina 5, Votava ( 3 odbrane), Bolehovski, Rumian 1, Krusberski 3, Dokupil, Kristek 2, Petržala (11 odbrana), J.Rakouski, Hlinka 3, Moravčik, M.Rakouski 3.

Radnički se okreće obavezama u Arkus ligi, gde će u odloženoj utakmici prvog kola gostovati u Beogradu, ekipi Partizana u utorak 20. septembra sa početkom u 16:30.

Datum: 18.09.2022. Autor: SPD Radnički