Srpskim timovima sedmo i osmo mesto na kraju EP u Vroclavu

Srpskim timovima sedmo i osmo mesto na kraju EP u Vroclavu Foto: SSS

Muška reprezentacija Srbije je zauzela sedmo, a ženski tim osmo mesto u ekipnim takmičenjima u gađanju MK puškom iz trostava poslednjeg dana Evropskog prvenstva malokalibarskim oružjem u Vroclavu.

Muški sastav Srbije (Milenko Sebić, Milutin Stefanović, Lazar Kovačević) je u prvoj fazi kvalifikacija, u kojoj svaki član tima puca po 45 metaka, skupio 1.317 krugova. Srpski trio je zauzeo četvrtu poziciju i prošao među osam najboljih. Druga faza je nešto kraća, svaki član ispaljuje po 30 metaka. Naš tim je zabeležio rezultat od 865 krugova i završio kao sedmi. Od četvrtog mesta koji bi ga vodilo u meč za bronzu, srpski sastav je delilo devet krugova.

U ženskom timu bile su Andrea Arsović, Sanja Vukašinović i Teodora Vukojević. U prvoj fazi su pogodile 1.307 krugova i kao sedmoplasirane se kvalifikovale za drugu fazu. Najprecizniji je bio sastav Nemačke, izjednačivši evropski rekord koji je upravo tim Srbije postigao na prošlogodišnjem EP u Osijeku – 1.328 krugova.

U drugoj fazi je vođena izjednačena borba za mesta u mečevima za medalje. Srbija je skupila 864 kruga, a kao četvrtoplasirana, sa pet više, u duel za treće mesto prošla je Ukrajina.

Najuspešniji srpski strelac na ovogodišnjem EP bio je Damir Mikec, osvajač bronzane medalje MK pištoljem slobodnog izbora, a nekoliko puta našim reprezentativcima je izmakla medalja. Marko Ivanović je bio četvrti u takmičenju juniora MK puškom iz trostava, dok je isti plasman zabeležio u takmičenju miks parova sa Aleksandrom Havran. Peta mesta osvojili su seniorski miks puškom Sanja Vukašinović/Milenko Sebić i muška juniorska ekipa istim oružjem.

MK puška trostav, ekipno, seniori, kvalifikacije – Prva faza: 1. Češka 1.331, 2. Norveška 1.329, 3. Mađarska 1.320, 4. Srbija 1.317... Druga faza: 1. Češka 882, 2. Norveška 877, 3. Finska 874 (44), 4. Švajcarska 874 (43)... 7. Srbija 865...

MK puška trostav, ekipno, seniorke, kvalifikacije- Prva faza: 1. Nemačka 1.328, 2. Italija 1.319, 3. Norveška 1.317... 7. Srbija 1.307... Druga faza: 1. Češka 875 (47 centara), 2. Nemačka 875 (46), 3. Norveška 875 (43), 4. Ukrajina 869... 8. Srbija 864.

Datum: 17.09.2022. Autor: Streljački savez Srbije