Rukometašice Jagodine osvojile trofej Superkupa

Rukometašice Jagodine osvojile trofej Superkupa Foto: RSS

Rukometašice Jagodine osvojile su trofej namenjen pobedniku Superkupa Srbije nakon što su u večeras u hali u "JASSA" u Jagodini nadigrale aktuelne šampionke države, ekipu Železničara iz Inđije. Prvi pehar na otvaranju nove sezone pripao je izabranicama trenera Dragana Markova, čime su Jagodinke ponovile uspeh iz 2020. i 2021. godine.

Rukometašice Železničara bolje su ušle u meč i povele sa tri gola razlike, ali je Jagodina već do sredine poluvremena došla do rezultatskog egala, a u 17. minutu prvi put povela sa 8:7. Stečenu prednost aktuelne pobednice Kupa nisu ispuštale da kraja utakmice uprkos periodičnim pokušajima izabranica trenera Vlade Šimičića da se rezultatski približe i vrate u igru. Jagodina je poluvreme završila sa četiri gola prednosti (19:15), a u nastavku utakmice nastavila sigurno da korača ka prvom trofeju u sezoni. Drugi deo igre protekao je u znaku Jagodine tokom kojeg je domaćin uspeo da napravi napravi još veću rezultatsku razliku, a utakmicu okonča sa maksimalnih osam golova prednosti. U redovima Jagodine izuzetno su bile raspoložene Marija Kojčić sa 12 i Ivana Mitrović sa 11 pogodaka čime su svoju ekipu predvodile ka pobedi. Sa druge strane u Železničaru su se istakle Dunja Tabak sa 9 i Tijana Simić sa 8 postignutih golova. Priznanje za najboljeg pojedinca Superkupa otišlo je u ruke Marije Kojčić.

SUPERKUP SRBIJE

ŽORK JAGODINA – ŽRK ŽELEZNIČAR 36:28 (19:15)

ŽORK JAGODINA: Radivojević, Adžić 4, Kojčić 12, Simatović, Pejović, Sukur 7, Nišavić, Gugač, Hlogik, Marković, Bojičić 2, Đurašinović, Savić, Stojanović, Mitrović 11

ŽRK ŽELEZNIČAR: Žak, Čavrić, Tabak 9, Todorović, Zorić, Kovačić, Paunić 4, Žakula, Simić 8, Živkov 2, Činku, Ignjatović 2, Obrenović, Jovanović 3, Vasiljković, Tešić

Vlada Šimičić, trener ŽRK Železničar

-Čestitke ekipi Jagodine na zasluženoj pobedi. Nismo odigrali odbranu na dovoljnom nivou, nismo imali dovoljan broj prekida za jedno finale, nismo uspeli ni našim golmanima da pomognemo. Broj golova koji smo primili nije karakteristika koja čini ovu ekipu, ali nismo se samo mi pitali, pitala se i ekipa Jagodine. Ima i stvari kojima sam zadovoljan, mislim da smo napad odigrali dobro, tranziciju, vraćanje nazad. Pojedine stvari smo igrali bolje nego što je to bio slučaj prethodne sezone, ali danas su odbrana i golmani podbacili, to je moja krivica i sada znamo na čemu treba da radimo do početka prvenstva. Još jednom čestitke Jagodini i mislim da smo odigrali dobru utakmicu s obzirom na to da je ovo prva takmičarska utakmica u novoj sezoni, puno tempa, puno trčanja i sa te strane smatram da smo zadovoljili publiku i da su ljudi u prenosu imali šta da vide.

Dragan Markov, trener ŽORK Jagodina

-Želeo bih da se zahvalim Železničaru iz Inđije koji je učinio da svi ljubitelji rukometa uživaju u ovoj utakmici. Sigurno je da i mi i oni možemo kvalitetnije, ali bila je ovo borbena utakmica sa mnogo želje, a to je nešto što sigurno ljudi vole. Mojim devojkama bih zaista čestitao na osvajanju trofeja jer ovo je potpuno nova ekipa u odnosu na prethodnu godinu i veoma je bitno za ovakvu ekipu da osete pobedu u ovakvoj utakmici, protiv ovakvog protivnika, prošlogodišnjeg šampiona. To nam je bilo bitno - da ova ekipa shvati šta sve može. Što se same utakmice tiče, ima stvari koje mogu da budu bolje, ali ovo nam je prva zajednička utakmica, sa gomilom problema i devojke su uspele da se izdignu iznad svih tih stvari i pokažu sportski karakter. Osvojili smo prvi trofej i nadam se da će se u ovom duhu sezona nastaviti. Hvala devojkama, gradu, klubu, ljudima koji nas podržavaju, publici iz Inđiji koja je večeras bila na utakmici i doprinela dobroj atmosferi. Pre svega zahvalnost ovim devojkama za trofej, lepo je osvojiti ga ponovo. (Izvor: RSS)

Datum: 03.09.2022. Autor: RSS