Prvi poraz košarkaša Radničkog u novoj godini

Prvi poraz košarkaša Radničkog u novoj godini Foto: SPD Radnički

U prvoj utakmici u Novoj godini košarkaši Radničkog su poraženi od ekipe Zdravlja iz Leskovca rezultatom 74:79 (31:27, 21:9, 10:26, 12:17).

NBA četvrtinu su odigrali igrači  obe ekipe sa čak 58 poena, koja je završena u korist Crvenih 31:27. Pljuštale su trojke i sa jedne i sa druge strane. Odbrane nisu uspevale da zaustave raspoložene šutere. Sedam trojki je pogodila ekipa Radničkog dok su Leskovčani ubacili četiri šuta van linije 6.75. Uska odbrana gostiju na kapitenu Katiću donela je dosta prostora spoljnoj liniji Kragujevčana što su oni oberučke prihvatili i iskoristili na najbolji mogući način. Filip Dumić je dominirao u tom periodu kako pogođenim šuteviima tako i sjajnim dodavanjima.

U drugoj četvrtini je viđena mnogo bolja odbrana izabranika trenera Vukotića koji su dozvolili samo 9 poena gostima. Luka Tomšaević je sa klupe doneo dodtanu energiju u napadu i sa dve postignute trojke u pravim trenucima, odveo svoju ekipu na dvocifrenu prednost. Na veliki odmor domaći odlaze sa 16 poena prednosti (52:36).

Zdravlje bolje otvara treću deonicu i za samo 2 minuta igre, spušta prednost Radničkog na 10 poena (52:42). Zonska odbrana gostiju zadaje velike muke domaćoj ekipi. Gosti kontrolišu potpuno svoj deo terena i uspevaju da dođu do izjednačenja i sa egal rezultatom odlaze na poslednji mini odmor (62:62).

Preslikana situacija iz trećeg perioda je viđena i u četvrtom. Zdravlje uporno igra zonu a Radnički  uporno pokušava šutem za tri poena, što donosi rezultat gostima koji prelaze u vođstvo i rešavaju meč u svoju korist rezultatom 74:79.

Najbolji u ekipi Zdravlja je bio Svetozar Stamenković sa 23 poena,13 skokova i 4 asistencije. Cornelius Hadson je postigao 11 poena, 9 skokova i 5 asistencija dok je Stevan Jovanović upisao 11 poena i 8 skokova.

Kod Kragujevčana, Filip Dumić je zabeležio 18 poena i 8 asistencija, Marko Đerasimović 12 poena i 5 skokova, a Raško Katić 10 poena i 5 skokova.

Datum: 09.01.2022. Autor: SPD Radnički