Košarkašice Srbije pobedom protiv Crne Gore direktno u četvrtfinalu EP

Košarkašice Srbije pobedom protiv Crne Gore direktno u četvrtfinalu EP Foto: FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru u trećem meču B grupe Evropskog prvenstva u Valensiji, tako zabeležila sve tri pobede u grupi i direktno se plasirala u četvrtfinale, gde će u sredu igrati sa pobednikom duela drugoplasiranog iz A grupe i trećeplasiranog iz B grupe.

Evropsko prvenstvo u košarci za žene 2021 održava se u periodu od 17. do 27.  juna  2021. godine, u Francuskoj i Šoaniji, u organizaciji Košarkaškog saveza Francuske, Košarkaškog savez Španije i Međunarodne košarkaške federacije (FIBA).

Raspored utakmica i rezultati - Evropsko prvenstvo u košarci za žene 2021

Crna Gora je mnogo bolje otvorila utakmicu i u trećem minutu povela rezultatom 12:2. Srbija je brzo uhvatila priključak i serijom 10:4 prišla na 16:12. Ipak, Crnogorke su pametno čuvale prednost i na prvu pauzu otišle sa pet poena viška – 24:19.

Pogodila je Čađo trojku na startu druge deonice, a onda odlična Krajišnik i izjednačila – 24:24. Uhvatile su tada naše devojke pravi ritam, ušle u seriju pogodaka sa distance i u 15. minutu povele 33:26. Odlično su u ovom periodu igrale izabranice selektorke Marine Maljković, posle trojke sjajne Vasić povele i dvocifreno u finišu druge deonice – 45:33, ali su Crnogorke mini serijom 6:0 za samo 40 sekundi do velikog odmora smanjile na 39:45.

Srbija ubedljiva protiv Grčke na EP

Nije služio šut naš tim na početku treće četvrtine, što je rival iskoristio da priđe na 43:45. Usledilo je nekoliko grešaka Crnogorki, pa je u 25. minutu bilo 51:45 za nas. Posle trojki Bruks i Škorić povećali smo na 60:51, a na poslednju pauzu otišli sa „plus osam“ – 66:58.

Stekla je Srbija u uvodnim minutima poslednje deonice ponovo deset poena prednosti, ali su se protivnice lako vratile u igru i u 34. minutu prišle na 67:72. Međutim, Srbija je odličnom i sigurnom igrom brzo ponovo stigla do dvocifrene prednosti, koju je iskusno i rutinski sačuvala do kraja meča i više nego zasluženo slavila.