Srebro za Strahinju Stefanovića u K1-200 na SP u Segedinu

Foto: Nebojša Radović / KSS
 
 

Strahinja Stefanović osvojio je prvu medalju za Srbiju na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u kajaku i kanuu sprint.


Sastav reprezentacije za Svetsko prvenstvo


Stefanović je u finalu jednoseda na 200 metara u veoma uzbudljivoj trci u kojoj je o konačnom plasmanu morao da odluči foto finiš, osvojio srebrnu medalju. Strahinja je kroz cilj prošao za 35.04 sekunde, samo 0.18 stotinki sporije od olimpijskog šampiona, Britanca Lijama Hita (34.86). Bronzana medalja pripala je Špancu Karlosu Garoteu koji je kroz cilj prošao za 35.12 sekundi.


O jačini trke najbolje govori podatak da su sva devetorica finalista kroz cilj prošla u razmaku manjim od jedne sekunde, a da je razlika među prvom četvoricom iznosila tačno pola sekunde.


Osim što je osvajanjem srebrne medalje u Segedinu titulu viceprvaka sveta dodao i titulu šampiona Evrope za takmičare do 23 godine, Stefanović je izborio i prvu olimpijsku normu za srpski kajak za Olimpijske igre u Tokiju 2020.


Sistem kvalifikacija za OI u kajaku



Holpert u finalu, četverci u polufinalu


Naša predstavnica u jednosedu na 200 metara, Milica Starović, finale u Segedinu završila je na sedmom mestu, pošto je kroz cilj prošla u vremenu 41.91 sekund. S obzirom da u K1-200 kvotu za Olimpijske igre na Svetskom prvenstvu u Segedinu obara prvih pet u finalu, Milica nije izborila normu u toj disciplini. Međutim, s obzirom da pravila podrazumevaju da se norme poništavaju ukoliko neko od takmičara izbori normu u nekoj drugoj disciplini i distanci, postoji mogućnost da će Starovićevoj pripasti norma u K1-200. Milicu danas očekuju još dve trke: polufinale jednoseda na 500 metara (15.00h), kao i polufinale četverca na 500 metara (17.12h).


Titula šampionke sveta u K1-200 očekivano je pripala Lisi Karington sa Novog Zelanda (39.39), srebro je osvojila Poljakinja Marta Valčikijevič (41.33), dok se bronzom okitila Ema Jorgensen (41.34).


Milica i Strahinja pobedama do polufinala


Poslepodnevni program 4. dana takmičenja


U poslepodnevnom programu četiri srpske posade naći će se na startu polufinala na deonicama od 500 i 1000 metara.


-15:00 K1-500 polufinale Milica Starović

-15:30 K2-1000 polufinale Marko Tomićević, Milenko Zorić

-17:12 K4-500 polufinale Nikolina Moldovan, Milica Starović, Kristina Bedeč, Marija Dostanić

-17:30 K4-500 polufinale Stefan Vekić, Nebojša Grujić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević


Datum: 24.08.2019. Autor: Nebojša Radović

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...