Radnički rutinski do novih bodova

Radnički rutinski do novih bodova Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 18-og kola SBRL savladali ekipu Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 40-23, poluvreme 18-12.

Ne tako davno, Radnički je vodio ljute bitke sa ekipom iz Nove Varoši, što se pokazalo samo u prvih 8 minuta i rezultata 4-4. Toliko vremena je trebalo četi novog šefa struke Dragana Študera da preuzme konce u svoje ruke i zagospodari situacijom na parketu hale Jezero. Samo u jednom trenutku u 17-om minutu su gosti uspeli da smanje na 10-9, međutim fizički superiorniji igrači Radničkog ubacuju u drugu brzinu, lome protivnika i na 10-to minutni odmor odlaze vođstvom 18-12.

Uspeli su igrači Zlatara u prvih desetak minuta drugog dela igre da nekako održe razliku sa poluvremena, ali večeras rastrčani i raspucani Kragujevčani pojačavaju tempo i prave nedostižnu razliku. Stručni štab Radničkog je dao priliku svim igračima, koju oni obilato koriste. Agresivna odbrana, razbranjeni Nenad Lekić na golu, furiozne kontre u kojima se istakao večeras neuhvatljivi Vasilije Ristić rezultirali su konstantnom povećanju razlike i atraktivnoj igri koja je razgalila navijače Radničkog i gledaoce u Jezeru, do konačnih 40-23.

Ovom pobedom Radnički je ostao na deobi prvog mesta sa Dubočicom.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio  Vasilije Ristić sa 9 golova, dok je kod gostiju prednjačio Boris Zečević sa 7 pogodaka.

Igrač utakmice : Vasilije Ristić ( Radnički 1964)

RK Radnički 1964 –RK Zlatar: 40-23 (18-12)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević.
Sedmerci: Radnički 3 (2), Zlatar 5 (4)
Isključenja: Radnički 10 min, Zlatar  10 min

Radnički 1964 :  Blagojević 1 , Stošić 1, Ristić 9, Mutavdžić 1  , Lekić ( 10 odbrana ) , Dobrosavljević 2, Petrović ( 3 odbrane) , Vuković 4, Knežević 4, M.Stevanović 2, Radenović  , Stanojev 5, Bogdanović 5, Tomić 5 , Janićijević , Mrvović 2.

Zlatar :   Ajanović 5, Popović, Jovanović 1, Zečević 7, Rakonjac, Jozović ( 2 odbrane), Radičević 3, Gavrilović ( 1 odbrana), Cmiljanović 3, Krvavac, Vuković 2, Rajić, Veljković 2.

Narednog vikenda sledi pauza u prvenstvu.

Datum: 08.04.2019. Autor: R64 media team