Kragujevčanke savladale favorita

Kragujevčanke savladale favorita Foto: Radnicki 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 17-og kola super B lige za žene savladale drugoplasiranu ekipu ORK Beograda rezultatom 32-26, poluvreme 14-11 i tako napravile značajan iskorak ka primarno zacrtanom cilju.

Važnost utakmice i duela sa odličnom ekipom ORK Beograda kao da je sputao ruke najmlađoj ekipi lige na samom početku susreta. Nisu realizovale  Kragujevčanke par početnih napada i dozvolile gošćama da steknu ranu prednost 0-2 (4.min). No, ubrzo uspostavljaju ravnotežu i igrom 5-1 u odbrani dolaze do osetnije prednosti pogotkom Jasmine Kolak u 16-tom minutu (7-4). Prenule su se gošće i u 24-ti minut se ulazi minimalnom prednošću domaćih igračica (10-9). Furioznom serijom 4-0, golom najmlađe prvotimke Željane Pojužine, igračice Radničkog ulaze u poslednji minut sa velikih 5 razlike (14-9), no sa dva prilično jeftino primljena gola, u režiji Nevene Kojić, na odmor se odlazi sa, za gošće, podnošljivih 14-11.

Početak drugog dela igre protekao je relativno mirno. Radnički u 36-om minutu ima ponovo prednost 3 gola (18-15), no ORK Beograd odgovara blic-krigom i na semaforu stoji 18-18 (39.min). Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, osetilo se da ekipa koja tad napravi prednost može da računa na konačni trijumf. Na radost domaće publike, Kragujevčanke uspevaju da uđu u svoj prepoznatljiv ritam, Razbranila se Amina Hasanović u tim trenucima, a Natalija Mikić prekida golgeterski post i ulazi u ubitačnu seriju, koju Beograđanke nisu mogle da isprate. Radnički je na kraju slavio konačnim rezultatom 32-26.

Sve igračice Radničkog su pokazale maksimum želje, znanja i volje kako bi zabeležile veliki trijumf i bukvalno su padale na glavu za svaku loptu, no ipak moramo izdvojiti rolu najiskusnije Jasmine Kolak, koja je nosila svoj tim u trenucima kada nije sve izgledalo kako treba i zasluženo ponela oreol igrača utakmice.

Ovom pobedom Radnički se popeo na četvrto mesto na tabeli sa 17 osvojenih bodova.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Jasmina Kolak sa 14 i Natalija Mikić sa  5 pogodaka,dok su se kod gošći izdvojile Sara Garović  sa 9 i Anđela Gudžić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Jasmina Kolak ( Radnički 1964)

RK Radnički 1964 –ORK Beograd: 32-26 (14-11)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Danijel Stanković, Marjan Stefanović
Sedmerci: Radnički 7 (7), Beograd  6 (5)
Isključenja: Radnički 14 min, Beograd 20 min

Radnički 1964 :  J.Pojužina ( 1 odbrana,sedmerac), Đorđević, Veličković 3, Srećković, Bjelak 1 , Simić, Blagojević 1 , Hasanović ( 7 odbrana ), Vlašković , Mikić 5 , Durlević, , Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 3  ,Kolak 14 , Ž.Pojužina 4..

ORK Beograd :   Milojević ( 4 odbrane), Zečević 1, Garović 9, Tešić, Stevanić, Kojić 4, Ilić, Maksić ( 1 odbrana) , Živojnov, Kaitović 1, Gudžić 5, Protić 2, Kostrešević 4.

U okviru narednog, 18-og kola, ekipa Radničkog putuje u Rumu na noge ekipi Slovena.

Datum: 07.04.2019. Autor: R64 media team