Radnički poklekao u Leskovcu

Radnički poklekao u Leskovcu Foto: RK Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su poraženi u derbi meču 15-og kola,u uzavreloj atmosferi pred skoro 3000 gledalaca, od Dubočice 54 u Leskovcu rezultatom 30-28,poluvreme 12-12 i tako doživeli prvi poraz ove sezone.

Znalo se i pre početka meča da će biti izuzetno teško igrati pred prepunom halom u Leskovcu,pred navijačima koji daju krila svojim igračima. Nisu se snašli početkom utakmice igrači Radničkog,tako da domaćin već u 7-om minutu golom Mitrovića ima 3 gola prednosti (4-1). Ipak su se gosti prenuli i u roku od 4 minuta dolaze do izjednačenja (5-5). Sve do kraja ovog dela igre se igralo u ritmu gol za gol i činilo se da je ceo tok prvog poluvremena protekao u ispitivanju snaga. Kod Leskovčana je veći broj igrača postizao golove, dok je Kragujevčane u igri držao večeras fenomenalni Nemanja Vuković, koji je uz 8 postignutih golova podelio i par atraktivnih asistencija,pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom 12-12.

I drugi deo igre je počeo u istom ritmu i rezultatskoj klackalici sve do 39-og minuta i malo osetnije prednosti za Dubočicu (18-16). Kragujevčani munjevitom serijom 5-2 u svom prepoznatljivom stilu preokreću rezultat u svoju korist (20-21; 46.min) i ponovo uvode utakmicu u egal. Ključni period se desio između 47-og i 53-eg minuta u kome gosti ne uspevaju da poentiraju i domaćin odlazi na velikih 4 gola razlike (26-22), što je umnogome odredilo dalji tok utakmice. Uspeli su gosti u jednom trenutku da dođu na minus 1 (28-27; 59.min), ali su iskusni Leskovčani uspeli da privedu utakmicu kraju rezultatom 30-28.

Nakon ovog poraza, Radnički se nalazi na deobi prvog mesta sa ekipom Dubočice.

Dva igrača su pružila briljantnu golgetersku partiju,kod domaćina Nikola Matović sa 11 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio sjajni Nemanja Vuković sa 13 postignutih golova.

Igrač utakmice : Nikola Matović

RK Dubočica 54 –RK Radnički 1964 : 30-28 (12-12)

Leskovac: Hala “Dubočica”. Gledalaca : 2700
Sudije: Milenko Alimpič,Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Dubočica 5 (5), Radnički 5 (4)
Isključenja: Dubočica 12 min, Radnički  8 min

Dubočica 54 :  Pešić ( 6 odbrana,sedmerac), Cvetković 1, Pavlović 3, Simić, Stanković 3, Nikolić 2, Marinković, Jocić, Atanasković 5, Filipović 1, Adamović 2, Matović 11, Gašić (2 odbrane), Radivojević, Mitrović 2, Radisavljević.

Radnički 1964  :  Blagojević, V.Stevanović 2 , Ristić, Mutavdžić , Lekić ( 2 odbrane), Dobrosavljević 4 , Petrović (9 odbrana), Vuković 13 , Knežević , M.Stevanović, , Stanojev 4 , Bogdanović 2 , Đerić, Tomić 3 , Janićijević, Mrvović.

Naredno kolo Radnički će biti domaćin i ugostiće ekipu  Kuršumlije iz istoimenog mesta u okviru 16-og kola SBRL.

Datum: 17.03.2019. Autor: R64 media team