Radnički sigurnom igrom zadržao lidersko mesto

Radnički sigurnom igrom zadržao lidersko mesto Foto: Simona Blagojević

Rukometaši Radničkog 1964 su u utakmici 8-og kola Super B lige za muškarce savladali ekipu Priboja rezultatom 24-17, poluvreme 11-7.

Breme favorita je čini se sputalo Radnički da od početka utakmice prikaže ono što zna. Pribojci su bolje otvorili meč i u 11-om minutu golom Hadžovića imaju vođstvo 2-4. Prenuli su se domaćini, zacementirali prilaz svom golu, skinuo je Dušan Petrović par šuteva i u prepoznatljivom stilu, furioznom serijom 6-0, golom Dobrosavljevića, dolaze do 4 pogotka prednosti u 19-om minutu (8-4). Ta prednost je ostala i na kraju prvog dela igre 11-7, uz konstataciju da je segment odbrane bio na visokom nivou što pokazuje činjenica o samo 7 primljenih golova.

Po istom scenariju je proteklo i drugo poluvreme, vodili su Kragujevčani sve vreme. Gostima nije dat ni promil šanse da pomisle da se rezultatski približe, pa beležimo u 49-om minutu pogotkom večeras izuzetno raspoloženog Veselina Stevanovića velikih 7 golova prednosti (21-14) a malo kasnije i 23-15 (54. min). Prava prvenstvena utakmica sa nizom atraktivnih poteza, a uz to fer i korektna je privedena kraju pobedom domaćina 24-17.

Osvajanjem novih bodova, Radnički je zadržao lidersko mesto na tabeli sa osvojenih 15 bodova iz 8 utakmica.

U redovima Radničkog najefikasniji su  bili Mihajlo Knežević i Veselin Stevanović sa po 5 pogodaka, a kod gostiju se istakao Ognjen Jevtović sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Stefan Stanojev

RK Radnički 1964 –RK Priboj: 24-17 (11-7)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca :100
Sudije: Danijel Trivković,Boriša Milosavljević
Sedmerci: Radnički 4 (2), Priboj 3 (1)
Isključenja: Radnički 4 min, Priboj 8 min

Radnički 1964 :  Bogićević, Blagojević, V.Stevanović 5, Ristić, Mutavdžić 1  , Lekić ( 1 odbrana), Dobrosavljević 3, Petrović (8 odbrana), Knežević 5, M.Stevanović 2, Radenović, Stanojev 4, Bogdanović 2, Tomić 2, Janićijević, Medić.

Priboj :   Španjević (10 odbrana), Jevtović 4, Miković 3, Radisavljević 2, Cvrkotić 3, Badić, Šljuka, Milinković 2, Hadžović 3, Radović ( 1 odbrana), Omerović, Đurović.

U sledećem kolu Radnički će gostovati poslednjeplasiranoj Lokomotivi iz Lapova.

Datum: 19.11.2018. Autor: R64 media team