Minimalan poraz u Pirotu

Minimalan poraz u Pirotu Foto: RK Radnički 1964

Rukometašice Radničkog 1964 su poražene u 8-om kolu Super B lige na gostovanju u Pirotu od istoimene ekipe rezultatom 25-24, poluvreme 11-9.

3-0 je stajalo na semaforu u 6-om minutu, nije krenulo dobro gostujućim igračicama, a na to su se nadovezala i dva neiskorišćena sedmerca. Ipak gošće dolaze do daha i u 14-om minutu golom večeras sjajne Jasmine Kolak sa linije od 7 metara dolaze do izjednačenja (5-5). Do kraja ovog dela igre domaćin je imao blagu prednost i na odmor se otišlo sa podnošljivih -2 (11-9).

Piroćanke su sigurnije startovale u drugom delu igre, razlika je rasla na njihovom kontu i u 45-om minutu beležimo najveću prednost pogotkom kapitena Simone Tančić (19-12). Dugo su Kragujevčanke poikušavale da uhvate rezultatski priključak, ali im nije išlo sve od ruke kako su planirale. U 57-mi minut se ušlo prednošću domaćina od 6 golova razlike (25-19). Rukometašice Radničkog furiozno finiširaju serijom 5-0 , ali se čini da su kasno „upalile“ a i da je zafalilo malo vremena za povoljniji ishod, tako da je konačan rezultat poraz golom razlike, 25-24.

Radnički je ovim porazom pao dva mesta na tabeli i sada se nalazi na osmom mestu.

U redovima domaćina najefikasnija je bila  Danijela Kričak sa 5 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog prednjačila Jasmina Kolak sa 12 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miljana Đorđević

ŽRK Pirot – RK Radnički 1964: 25-24 (11-9)

Pirot: Hala “Kej”. Gledalaca : 130
Sudije: Jovan Cvetković,Luka Petrović
Sedmerci: Pirot 8 (5), Radnički 9 (5)
Isključenja: Pirot 4 min, Radnički  4 min

Pirot :  Tošić, Pejčić, Spasić, Savić 2, Stojanović 2, Ćirić 2, Selena Tančić 2, Simona Tančić 4, Kričak 5, Zdravković, Ranđelović, Grozdanova 4, Potić, Tošić, Đorđević 4.

Radnički 1964  :  J.Pojužina ( 1 odbrana,sedmerac), Đorđević1,   Bjelak 4, Simić, Blagojević 2, Hasanović ( 15 odbrana,sedmerac), Anja Vlašković, Mikić, Anastasija Vlašković, Durlević, Todorović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 3, Kolak 12, Aleksić 4, Ž.Pojužina .

Ekipa Radničkog će u okviru 9-og kola dočekati ekipu Vrbasa u sredu 28. novembra.

Datum: 19.11.2018. Autor: R64 media team