ŽRK Radnički poražen od šampionki

Rukometašice Radničkog  su u utakmici drugog, odloženog kola SRLS poražene od aktuelnog šampiona, ekipe „Izvor BB“ rezultatom 23-32 ( poluvreme 10-13). Mlade Kragujevčanke lišene pomoći povređene Marije Lojpur su se dobro držale do rezultata 8-8, ali su favorizovane Aranđelovčanke uspele da se krajem poluvremena odlepe na 3 gola razlike. Početkom poluvremena je Tigrice zadesio još jedan peh, povreda iskusne Jovane Stoiljković.
Početkom drugog dela je iskustvo šampionki došlo do izražaja, serijom 5-0 su se odlepile na 8 golova prednosti. Sredinom drugog dela Tigrice su pokazale zube i serijom 4-0 pokazale da imaju kvalitet da se sa svima ravnopravno nose. Iskusna ekipa iz Aranđelovca je dodala gas i privela utakmicu kraju.
.
Igrač utakmice: Ana Tomković

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Izvor BB 23:32 (10:13)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 150
Sudije: Branka Marić,Zorica Mašić
Sedmerci:  Radnički 5(2), Izvor  3(3)
Isključenja: Radnički 14 min, Izvor 8 min
RADNIČKI Kragujevac: Ćosić( 8 odbrana), Petrović 3, Stojković, Radosavljević . Radović 6, Ležaja  ( 2 odbrana),  Lukić 2 , Stajković (odbrana),  Kojić 3 ,Stoiljković 3 ,Veljković ,Marković 2 ,Kulić 2 ,Lojpur 8 ,Janković  5.
Izvor BB: Nićiforović ( 2 odbrane), Kojić 5, Žarković, Radoičić 2, Anić 7, Ilić 1, Milošević 2, Tomković 7, Karić ( 2 odbrane), Rajović, Grbić, Đoković, Kačarević ( 10 odbrana), Danilović 5, Petrović 2, Tomić 1.
Sledeću utakmicu  4-og kola SRLS ekipa Radničkog će ugostiti ekipu beogradskog Juniora u nedelju 2.oktobra u hali Jezero sa početkom u 18 časova.
Datum: 29.09.2016. Autor: Saša Jančić