11 medalja na Olimpijskim nadama u Segedinu

11 medalja na Olimpijskim nadama u Segedinu Foto: Kajakaški savez Srbije
Na takmičenju Olimpijskih nada održanom u mađarskom Segedinu, kajakaška reprezentacija Srbije osvojila je 11 medalja. Na regati koja je nezvanično prvenstvo sveta za takmičare rođene između 1999. i 2002. godine, naši reprezentativci osvojili su 5 zlatnih, 2 srebrne i 4 bronzane medalje, čime je Srbija na najprestižnijem međunarodnom takmičenju u toj uzrastnoj kategoriji zauzela 5. mesto u konkurenciji takmičara iz 31 zemlje.

U konkurenciji takmičara do 17 godina, srpski reprezentativci osvojili su najviše medalja, ukupno 7.

Marija Dostanić najbolja je u svetu u jednosedu na 500 metara, dok je u K1 na 200 i 1000 metara osvojila bronzane medalje.

Srpski kanuisti imali su odličan nastup u Segedinu. Nikolina Mijušković osvojila je zlatnu medalju u jednokleku na 200 metara. Na istoj distanci osvojila je zlato i u dvokleku sa Nikolinom Milić. U jednokleku na 500 metara, Mijuškovićeva je osvojila srebrnu medalju. Srebro je osvojio i Marko Damnjanović u jednokleku na 200 metara.

U konkurenciji takmičara do 16 godina, briljirao je Bojan Zdelar koji je osvojio tri medalje. Trijumfovao je u jednosedu na 200 i 500 metara, dok je u trci na 1000 metara osvojio bronzu.

Naša predstavnica u konkurenciji takmičarki do 15 godina, iako mlađa od konkurentkinja, Olivera Mihajlović osvojila je srebrnu medalju u jednosedu na 1000 metara.