Pobeda kadeta Srbije protiv Poljske na startu EP u Hrvatskoj

Srpska kadetska reprezentacija startovala je na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj pobedom! Pali su Poljaci, posle preokreta 34:31 (16:19), a četa Nenada Maksića se publici nu Koprivnici predstavila kao pravi, borbeni tim, koji se ne predaje.

Počeli su Poljaci odlično meč. I tokom prvog poluvremena bili konstantno u vođstvu, ali to nije pokolebalo naše kadete. Ni „minus tri“ na poluvremenu nije bio smak sveta.
U nastavku meča naša odbrana je bila od granita, a prednost Poljaka se topila sve do 24:24. Ni minut odmora nije pomogao Poljacima u tom trenutku, jer je do kraja meča naša mlada rrukometzna mašinerija mlela rivala do zasluženog trijumfa i dva boda koja će nam u krajnjem zbiru značiti i siguran plasman među osam najboljih selekcija Starog kontinenta.

Izjave posle meča: Nenad Maksić selektor Srbije:
- Naš cilj je da prođemo među osam najboljih reprezentacija na prvenstvu, što se posle prvog poluvremena nije videlo na terenu. Dogovorili smo se da stegnemo odbranu i uspeli smo u tome. Ponosan sam na moje igrače.

Stefan Sunajko, junak pobede Srbije:
- Gubili smo i sa pet golova u jednom trenutku, ali smo poslednjih 20 minuta meča odigrali odlično. Slavili smo protiv teškog protivnika i to nam diže samopouzdanje pred predstojeće mečeve.

Hihail Skorski, trener Poljske:
- Imali smo problem sa napadom u drugom poluvremenu, nismo uspeli da postignmemo dovoljno golova. Međutim, problem nam je i odbrama, jer nije bila na nivou koji smo očekivali. Probaćemo da damo maksimum da se plasiramo u glavnu rundu takmičenja.

SRBIJA - POLЈSKA 34:31 (16:19)
Dvorana: Gimnazije u Koprivnici. Gledalaca: 100. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Srbija 5 (4), Poljska 6 (6). Isključenja: Srbija 6, Poljska 14 minuta.
SRBIJA: Krstić, Milenković 2, Maksić 7, Sunajko 10, Mikić, Trnavac, Bubić, Vignjević, Jandrić, Jovanović 3, Pavlović, Stojanović 6, Došen, Ivanović 5, Mijatović 1, Stolić.
POLЈSKA: Antošik, Bulski 2, Pavelc, Zaržicki 1, Skripčik, Dudovski, Pržitla, Guzievic 2, Bartošik, Makovski 8, Komarzevski, Jarošijevič, Mauer 13, Krišijak, Olkovski 3, Ribski 2.
Igrač utakmice: Stefan Sunajko (Srbija).

Ipak, odmora nema, a već danas u istom terminu (15.30) naši mladi rukometaši izlaze na teren protiv Portugalije, koja je doživela debakl na startu u duelu sa Nemcima - 34:19.

D grupa (Koprivnica)
11. avgust Nemačka - Portugalija 34:19 (19:7)
11. avgust Srbija - Poljska 34:31 (16:19)

Portugalija 1 0 0 1 19:34 0

* Prva dva tima u grupi ukrštaju sa dve prvoplasirane ekipe C grupe (Švedska, Hrvatska, Češka i Island) za plasman od 1. do 8. mesta, dok druge ukrštaju sa dve poslednjeplasirane iz iste grupe 16. i 17. avgusta, takođe u Koprivnici, za plasman od 9. do 16. mesta.
Datum: 12.08.2016. Autor: Rukometni savez Srbije