Stefanović poražen u finalu Trofeja šampiona

Milutin Stefanović izgubio je u finalu revilanog trofeja šampiona po završetku finala Svetskog kupu u Minhenu u gađanju vazdušnom puškom od Hrvatice Snježane Pejčić sa 31,0:30,5 krugova. Hrvatici je pripalo 5.000 evra, dar sponzora švajcarskog proizvođača elektronskih meta SIUS.

U finalu pištoljem sastalo su se dvoje ruskih takmičara i Ljubov Jaskevič savladala je Leonida Ekimova 31,0:29,5
.

U reviji „Trofej šampiona“  učestvovali su osvajači medalja u svim disciplinama u finalu Svetskog kupa u apsolutnoj konkurenciji (muškarci i žene zajedno). Gađalo se vazdušnom puškom i vazdušnim pištoljem i to na ispadanje. Posle četiri dijabole ispadao je najslabiji takmičar, a zatim je počelo ispadnje posle svakog narednog hica na osnovu najslabijeg ukupnog rezultata. Kada su ostala dva (ili dvoje) takmičara gađalo se od nule, sa tri dijabole i pobednik je bio strelac sa više krugova.

Ove godine učestvovalo je troje srpskih takmičara – Zorana Arunović koja je osvojila zlato vazdušnim pištoljem i Andrea Arsović i Milutin Stefanović koji su osvojili bronze vazdušnom puškom.

Srbija je po broju trefeja – tri (zlato i dve bronze) na kraju finala Svetskog kupa zauzela visoko peto mesto u konkurenciji 15 zemalja čiji su strelci osvajali trofeje.