Lazar Kovačević osvojio 11. poziciju vazdušnom puškom na SK u Granadi

Lazar Kovačević osvojio 11. poziciju vazdušnom puškom na SK u Granadi Foto: SSS

Lazar Kovačević je osvojio 11. mesto vazdušnom puškom na drugom Svetskom kupu u 2024, završenom danas u Granadi.

Naš strelac je u kvalifikacijama dostigao granicu od 630 krugova. Pogodio je upravo toliko, ali ovaj put to nije bilo dovoljno da nastavi borbu za medalje. Poslednju ulaznicu u finale izborio je devetoplasirani Jirži Privratski iz Češke (među prvih osam je bio i jedan takmičar koji nije bio u konkurenicji za finale). Privratski je ostvario za 0,4 kruga bolji rezultat od srpskog reprezentativca. Čeh je na kraju osvojio zlato u velikoj borbi sa Mađarem Ištvanom Penijem. Bilo je to drugo zlato za Privratskog ove godine, posle trijumfa na Gran priju u Rušama

Kovačević je pre dvadeset dana na Svetskom kupu u Kairu osvojio bronzu. Tada je trijumfovao Indijac Divjanš Sing Panvar sa svetskim rekordom finala (253,7). Ni Panvar nije došao do finala u Granadi, plasiravši se tik iza Kovačevića, na 12.mesto.

U današnjim kvalifikacijama najuspešniji je bio Norvežanin Ole Martin Halvorsen sa 633,9 krugova, ali finale je završio na osmoj poziciji.

Srbiju je u Granadi predstavljao i Damir Mikec, koji je vazdušnim pištoljem zauzeo 13. poziciju.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Jirži Privratski (Češka) 251,8, 2. Ištvan Peni (Mađarska) 251,5, 3. Edoardo Bonaci (Italija) 230,0... Kvalifikacije: 1. Halvorsen (Norveška) 633,9...11. Lazar Kovačević 630,0...

Datum: 18.02.2024. Autor: Streljački savez Srbije