Svetski kup u Bakuu: Milenko Sebić na 28. mestu u trostavu

Svetski kup u Bakuu: Milenko Sebić na 28. mestu u trostavu Foto: SSS

Pretposlednjeg dana Svetskog kupa u Bakuu održano je takmičenje u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 20 metaka) u muškoj konkurenciji.

Milenko Sebić je u konkurenciji 106 takmičara zauzeo 28, Milutin Stefanović 32, a Marko Ivanović 34.mesto.

S obzirom da je broj učesnika bio znatno veći od kapaciteta strelišta, prvo su održane eliminacije, u kojima su strelci bili podeljeni u dve grupe. Po 30 najboljih iz svake grupe prošli su u kvalifikacije.

Marko Ivanović je u prvoj grupi eliminacija zauzeo 11.mesto sa 584 kruga. Preostala trojica srpskih reprezentativaca su gađali u drugoj grupi. Sebić se plasirao na 16.mesto, pogodivši 585 krugova, Milutin Stefanović je sa 584 bio 26. Lazar Kovačević je skupio 575 krugova, plasirao se na 43.poziciju i nije stigao do kvalifikacija.

U kvalifikacijama su Sebić i Stefanović pogodii po 582 kruga, a broj unutrašnjih centara je presudio da Milenko završi na 28, a Stefanović na 32.poziciji. Od plasmana u finale delilo ih je pet krugova. Ivanović je pogodio krug manje od tandema iskusnih srpskih takmičara.

MK puška trostav,muškarci, kvalifikacije: 1. Điaming Tijan (Kina) 590... 28. Milenko Sebić 582...32. Milutin Stefanović 582...34. Marko Ivanović 581...

Eliminacije – Prva grupa: 1.Serhej Kuliš (Ukrajina) 590... 11.Marko Ivanović 584... Druga grupa: 1. Jan Lohbiler (Švajcarska) 590... 16. Milenko Sebić 585... 24. Milutin Stefanović 584... 43. Lazar Kovačević 575...

Datum: 13.05.2023. Autor: Streljački savez Srbije