Srpski miks parovi na 10. i 12. mestu na startu Gran prija u Rušama

Srpski miks parovi na 10. i 12. mestu na startu Gran prija u Rušama Foto: SSS

Srpski strelci su osvojili 10. i 12. mesto  u svom prvom izlasku na vatrenu liniju na međunarodnoj sceni u 2023. godini.

U slovenačkim Rušama je danas, takmičenjem miks parova puškom, počeo Gran pri turnir Svetske streljačke federacije vazdušnim oružjem.

Učestvovalo je 30 timova, među njima i dva srpska para.

Miks Teodora Vukojević/Milenko Sebić je zauzeo deseto, a tim Andrea Arsović/Lazar Kovačević 12. poziciju. Vukojevićeva i Sebić su takmičenje završili sa 627,7, a Arsovićeva i Kovačević su skupili 0,4 kruga manje. Teodoru i Milenka su od šestog mesta, koje je vodilo u jedan od dva meča za bronzanu medalju delilo osam desetih delova kruga.

Takmičenje je proteklo u znaku francuskih timova, koji su osvojili zlato i srebro. Bronze su izborili Japan i Švedska 1.

U subotu su pojedinačna takmičenja puškom, a u nedelju ekipna nadmetanja. Srbija u Rušama nema predstavnika u disciplinama pištoljem.

Miks, vazdušna puška, plasman: 1. Francuska 1 (Ošen Miler/Lukas Kris), 2. Francuska 2 (Julija Kanestreli/Brajan Boduen), 3.Japan (Šiori Hirata/Naoja Okada) i Švedska 1 (Izabel Johanson/Markus Madsen)

Meč za zlato: Francuska 1 – Francuska 2  16:4. Mečevi za bronzu: Japan – Izrael 17:13, Švedska 1 – Hrvatska 17:5 u poenima.

Kvalifikacije: 1. Francuska 2 629,8, 2. Francuska 1 629,7, 3. Švedska 629,6... 10. Srbija 2 (Teodora Vukojević/Milenko Sebić) 627,7... 12. Srbija 1 (Andrea Arsović/Lazar Kovačević) 627,3 krugova...

Datum: 13.01.2023. Autor: Streljački savez Srbije