Rukometašice Radničkog preplivale Jezero

Rukometašice Radničkog preplivale Jezero Foto: SPD RADNIČKI

Rukometašice Radničkog su u utakmici desetog kola Arkus lige savladale ekipu Kikinde na gostujućem terenu u SC „Jezero“ rezultatom 27:26, poluvreme 14:15 i tako zabeležile i drugu bitnu pobedu u nizu pred poslednji susret jesenjeg dela šampionata. Kragujevčanke nakon nekompletnog, pretposlednjeg kola sada imaju 8 bodova i nalaze se na šestom mestu na tabeli.

Kragujevčanke su na krilima trijumfa u prethodnom kolu na svom parketu i pune samopouzdanja krenule put Kikinde kako bi nastavile pobednički niz i osigurale mesto u sredini tabele. Susret sa novajlijom u ligi je započeo u izjednačenom tonu gde su se rivali smenjivali u vođstvu. Prvu osetniju prednost pogotkom Teodore Veličković, Radnički stiče u 6. minutu (3:5), gošće uspešno neutrališu napad Kikinde, ali nakon neiskorišćenog napada domaće igračice serijom 3:0 prelaze u vođstvo. To je bio znak da ubitačnom serijom 1:5 dođu do opipljivih plus 3 (7:10, 19.min). Nisu istakle belu zastavu Kikinđanke koje pojačanom odbranom i strpljivom igrom u fazi napada dolaze do izjednačenja,12:12, a onda i do vođstva (13:12, 26.min). Do kraja prvog dela igre oba rivala su postigla po 2 pogotka, tako da se na desetominutni odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih igračica 15:14.

Rukometašice Radničkog zabeležile važnu pobedu

Nakon početnog izjednačenja 15:15, Kikinda sa 3 pogotka Radakovićeve prvi put dolazi do prednosti od 3 gola (18:15, 36.min), što je bio signal za šefa struke Milentijevića da pozove minut odmora i prekine seriju domaćina. Rezultat tajm auta je bila promena odbrambene formacije sa 6-0 na 3-2-1, kao i izmena u ofanzivnoj formaciji, koja u samom početku nije dala željeni efekat, jer u 41. minutu domaće igračice imaju prednost 20:17. Trebalo je malo vremena da pomenuta odbrana „proradi“ i ostavi ekipu Kikinde bez rešenja u ofanzivi, tako da Radnički serijom 0:4 dolazi do vođstva (20:21, 43.min) golom Isidore Bogunović, koja je proradila u drugom delu igre, sa linije od 7 metara. Izjednačio je domaćin, 21:21, no Bogunović sa dva vezana pogotka donosi prednost šumadijskom superligašu (21:23, 46.min). U narednom periodu utakmice gošće su održavale konstantnu prednost od jednog do dva gola. Na isteku 59. minuta rukometašice Radničkog pri rezultatu 26:27 ne koriste napad, tako da je Kikinda imala priliku da dođe do izjednačenja koju ne koristi Čočaj, što je bio znak za Kragujevčanke da poslednjih 20-tak sekundi zadrže loptu i ubeleže i drugi uzastopni trijumf konačnim rezultatom 26:27.

Poraz rukometašica Radničkog u Inđiji u poslednjim trenucima meča

U redovima domaćina najefikasnija je bila Željana Radaković sa 10 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženije bile Isidora Bogunović sa 9 i Teodora Veličković sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Tamara Kostić (Radnički)

ŽRK Kikinda – RK Radnički: 26:27 (15:14)

Kikinda: SC “Jezero”. Gledalaca: 200
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić
Sedmerci: Kikinda 7 (4), Radnički 9 (8)
Isključenja: Kikinda 12 min, Radnički 10 min

Kikinda: Matić, A. Čubrilo 1, Sivčev 1, Radaković 10, Erdeljan, Stepanović 2, Balaban (6 odbrana), Latinović, Čočaj 2, Perović 1, N. Čubrilo, Popadić, Živkov 4, Ana Čubrilo 2, Novakov 1, Mitić 2.

Radnički: Pojužina, Dragićević, Veličković 7, Pidro (2 odbrane, sedmerac), Inđić 1, K. Petrović 5, Bjelak 3, Bogunović 9, D. Ranković, T. Petrović 1, Kostić (5 odbrana), Andrić, Z. Ranković 1, Andrić, Milosavljević.

U sledećem, poslednjem kolu jesenjeg dela Arkus lige, Radnički će ugostiti ekipu Naise iz Niša naredne subote 17. decembra od 16:30.

Datum: 09.12.2022. Autor: SPD Radnički