Odbojkašice Srbije startovale pobedom na SP

Odbojkašice Srbije startovale pobedom na SP Foto: OSSRB

Ženska odbojkaška rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, zabeležila je maksimalnu pobedu u svom prvom meču na XIX SP 2022. Srbija je večeras u prvoj utakmici u C grupi, na stadionu Gelredom u Arnemu, savladala Kanadu sa 3:0, po setovima 25:23, 25:16 i 25:20, posle 66 minuta igre.

Svetsko prvenstvo u odbojci za žene 2022

Svetske prvakinje su odbranu trona počele odlično. Izabranice Danijelea Santarelija su rutinski savladale Kanadu, koja je naročito u prvom setu zadala dosta problema Boškovićevoj i drugaricama. Ipak, iskustvo i pre svega kvalitet doprineli su da Srbija okonča meč maksimalnim rezultatom.

Drugu utakmicu Srbija će odigrati sutra (26.09.) u Arnemu protiv Bugarske od 15.30 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u odbojci za žene 2022

Sve utakmice sa Svetskog prvenstva u Holandiji i Poljskoj direktno prenosi TV Sport klub. (Izvor: OSSRB)

Datum: 25.09.2022. Autor: Odbojkaški savez Srbije