Startni poraz rukometašica Radničkog u Jagodini

Startni poraz rukometašica Radničkog u Jagodini Foto: SPD Radnički

Rukometašice Radničkog  su u premijernoj utakmici Arkus lige poražene na gostovanju u Jagodini od istoimene ekipe rezultatom 31:17, poluvreme 19:8.

Favorizovani domaćin, višestruki šampion i osvajač nekoliko odličja kupa Srbije, ekipa Jagodine, osokoljena nedavnim osvajanjem Superkupa je nakon startnih 1:1 ubacila u viši stepen prenosa i agresivnom odbranom i raznovrsnim napadom protiv podmlađene ekipe Radničkog vrlo brzo stvorila veliku razliku već u 13. minutu (7:1). Nije išlo ništa od ruke Kragujevčankama, pa su iskusne Jagodinke održavale i povećavale prednost koja u 18. minutu pogotkom Mitrovićeve iznosi plus 8 (11:3). Samo na momente Kragujevčanke su uspevale da pariraju raspoloženim domaćim igračicama, koje nisu spuštale nogu sa gasa i na kraju prvog dela igre dolaze i do najveće prednosti 19:8.

U drugom delu igre ista meta-isto odstojanje. Razigrane i raspoložene domaće rukometašice lome otpor gošći iz Kragujevca i u 40. minutu preko najboljeg aktera utakmice Katarine Bojičić imaju rekordnu prednost (26:9). U tim trenucima su pomešala karte oba trenera i na parket poslala kombinovane ekipe koje su u preostalom toku utakmice vodile praktično izjednačenu borbu, sve do konačnih 31:17 na isteku 60. minuta.

U redovima Jagodine najefikasnija je bila Ivana Mitrović  sa 9 pogodaka, dok je kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženija bila Teodora Veličković sa 5 postignuta gola.

Igrač utakmice : Katarina Bojičić ( Jagodina)

ŽORK Jagodina – RK Radnički: 31:17 (19:8)

Jagodina : SC “Jassa”. Gledalaca : 300
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović
Sedmerci: Jagodina 6 (5), Radnički 4 (3)
Isključenja: Jagodina 10 min, Radnički 10 min

Jagodina : Radivojević, Adžić 1, Kojčić, Simatović 1, Pejović 1, Sukur, Nišavić, Gugač 3, Radević 2, Hiegiuk, Marković 3, Bojičić 5, Đurašinović, Savić 5, Stojanović 1, Mitrović 9.

Radnički: Pojužina, Dragićević, Veličković 5, Vučićević, Inđić 2, K.Petrović 1,  Rašković 3, Bogunović 3, D.Ranković, T.Petrović , Kostić ( 8 odbrana), Z.Ranković, Andrić 3, Todorović .

U narednoj utakmici drugog kola Arkus lige, Radnički će ugostiti ekipu Bora u nedelju 18. septembra od 18 časova.

Datum: 10.09.2022. Autor: SPD Radnički